Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītības atbalsta programmā „Savai skolai” reģistrējušās septiņas Aizkraukles novada mācību iestādes

Septiņas mācību iestādes Aizkraukles novadā reģistrējušās izglītības atbalsta programmā Savai skolai”, kurā no pagājušā gada 2.novembra līdz šī gada 7.februārim ir iespēja piedalīties visām Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēm, skolām, profesionālajām izglītības iestādēm jeb arodskolām, kā arī privātajiem bērnudārziem. Kopumā programmai reģistrējušās jau 76% jeb 141 Zemgales reģiona mācību iestāde.


No Aizkraukles novada programmai reģistrējušās: Aizkraukles 1. vidusskola, Aizkraukles novada ģimnāzija, Aizkraukles pagasta sākumskola, Aizkraukles pilsētas sākumskola, Aizkraukles pilsētas specializētā pirmsskolas izglītības iestāde, Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestāde „Auseklītis” un Aizkraukles vakara (maiņu) vidusskola.


Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādes „Auseklītis” kolektīvs: „Esam iestāde, kas atbalsta jauno tehnoloģiju ienākšanu mūsu ikdienā. Darbā ar bērniem izmantojam gan datorus, gan interaktīvās tāfeles. Tāpēc šoreiz mūsu mērķis ir sakrāt uzlīmes portatīvajam datoram.”


Izglītības atbalsta programmas laikā iedzīvotāji, par katriem 7 eiro iepērkoties „Maxima Latvija” veikalos, saņem uzlīmes, ko tālāk var novirzīt sevis izvēlētai izglītības iestādei, lai tā varētu savā īpašumā iegūt bumbas, mūzikas centrus, printerus, datorus un citas mācību procesa modernizēšanai nepieciešamās lietas. Izglītības iestādes pēc saņemto uzlīmju daudzuma izvēlas sev nepieciešamo inventāru, ko pavasarī saņems bez maksas.


Visvairāk jeb 51% no programmā reģistrētajām mācību iestādēm ir reģionu skolas, 33% reģionu bērnudārzi, bet 16% ir galvaspilsētas skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu.


Zemgales reģionā kopumā izglītības atbalsta programmai reģistrējušās 94 skolas un 47 bērnudārzi.


Šobrīd pēc sakrāto uzlīmju skaita aktīvākās skolas ir Rīgas Purvciema vidusskola (38 741 uzlīmes), Jelgavas 4.vidusskola (33 600 uzlīmes) un Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskola (33 208 uzlīmes), savukārt aktīvākie bērnudārzi ir Jēkabpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde „Kāpēcītis” (51 912 uzlīmes), kas šobrīd reģistrējusi visvairāk uzlīmju visā Latvijā, kā arī Rīgas pirmsskolas iestāde „Margrietiņa” (32 480 uzlīmes) un Daugavpils pilsētas 32. pirmsskolas izglītības iestāde (18 592 uzlīmes).

Populārākās lietas, ko mācību iestādes vēlētos iegūt, ir kinētiskās smiltis, planšetdatori, globusi, konstruktori, guaša krāsu komplekti, portatīvie datori un mūzikas centri. Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas sapnis ir interaktīvā tāfele un, lai gan tās iegūšanai nepieciešams visvairāk uzlīmju, skolai tikai nedaudz pietrūkst, jo šobrīd sakrāti jau 92% nepieciešamo uzlīmju. Jēkabpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes „Kāpēcītis” vēlas papildināt savu pašreizējo tehnoloģisko nodrošinājumu ar jaunu portatīvo datoru, printeriem un fotokameru, savukārt Jelgavas 4.vidusskola ar programmas palīdzību vēlētos iegūt jaunus galda tenisa, vingrošanas, sporta inventāra un bumbu komplektus, kā arī rakstāmpiederumus, guaša krāsas, krāsu printeri, globusu un Latvijas kartes. Šobrīd skola sakrājusi jau 90% no nepieciešamajām uzlīmēm šī inventāra ieguvei.

Aizkraukles novadā