Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izveido ētikas komisiju

Aizkraukles novada dome izveidoja ētikas komisiju, kuru vadīs Aina Podvinska. Komisijā darbosies deputāts Jānis Belickis un sociālā dienesta vadītāja Ināra Gaile. Dome apstiprināja arī ētikas kodeksu.

Iepriekšējo ētikas kodeksu pieņēma 2008. gadā, un tagad tajā veiktas izmaiņas, tas ir saprotamāks. Kodekss nosaka domes priekšsēdētāja, vietnieka, deputātu, pašvaldības administrācijas un iestāžu darbinieku profesionālās ētikas pamatprincipus un uzvedības standartus attieksmē pret darbu, savstarpējā saskarsmē, pret citu institūciju un sabiedrības pārstāvjiem. Aina Podvinska gan cer, ka komisijai darba nebūs. Ētikas  komisiju viņa vadīja arī iepriekš, tomēr nekādus pārkāpumus tā neizskatīja. Ja šajā sasaukumā tomēr būs kādi pārkāpumi, komisijas lēmumus vajadzēs publicēt vietējā laikrakstā vai pašvaldības izdevumā.

Ētikas kodekss paredz, ka pašvaldības darbiniekiem savi pienākumi jāveic, izmantojot pārbaudītu informāciju un objektīvus faktus, viņi nedrīkst izrādīt labvēlību vai sniegt nepamatotas privilēģijas kādai personai. Savas kļūdas ir jāatzīst un jālabo. Nedrīkst pieļaut interešu konfliktus, slēpt prettiesisku rīcību un izmantot iegūto konfidenciālo informāciju savās vai citu personu privātajās interesēs.

Jārespektē citu uzskati un intereses, jāizturas ar cieņu, nedrīkst lietot aizskarošus, apvainojošus izteicienus, kā arī ciniski, augstprātīgi un autoritāri izturēties un rīkoties. Savukārt pēc darba laika jāizvēlas tāds uzvedības stils, kas sabiedrībai nerada šaubas par spējām godprātīgi veikt savus amata pienākumus.

Kodekss paredz arī ētikas pamat­principus komunikācijā ar lobētājiem — personām, kas par atlīdzību vai bez tās apzināti un sistemātiski komunicē ar pašvaldības darbiniekiem nolūkā ietekmēt lēmumu pieņemšanu. Darbiniekiem ir jāatklāj informācija par lobētāju, kā arī jānodrošina visiem lobētājiem vienlīdzīgas iespējas tikties ar lēmuma sagatavotājiem un pieņēmē­jiem un saņemt nepieciešamo informāciju. Ikvienam ir jāizvērtē, vai ielūgums, viesmīlības piedāvājums nav saistīts ar ieinteresētību panākt labvēlīgu lēmumu. Ir aizliegts kādam no lobētājiem nodrošināt īpašas priekšrocības, ja vien to neparedz tiesību akts vai līgums. Darbiniekiem ir arī aizliegts pieņemt no lobētāja vai organizācijas dāvanas, viesmīlības piedāvājumus, transporta, izmitināšanas, ēdināšanas pakalpojumu, dzērienu apmaksu un jebkāda cita veida materiālos labumus savām vai ģimenes locekļu vajadzībām vai arī organizācijai, ar ko viņi ir saistīti. Darbinieki nedrīkst arī kļūt par lobētāju lobētājiem.

Aizkraukles novadā