Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā māksliniece rāda veikumu

Aizkrauklē, tirdzniecības centrā “IGA centrs”, atklāta jaunās mākslinieces Ksenijas Šapolovskas gleznu izstāde.

Ksenija mācās Aizkraukles novada vidusskolas 12. klasē un gleznošanu ar eļļas krāsām apguvusi pašmācībā. “Vairākus gadus mācījos Aizkraukles Mākslas skolā, taču tas bija sākumskolas laikā, bet tas, ko es daru tagad, lielā mērā atšķiras no tā, ko mācījos mākslas skolā,” piebilst Ksenija. Savu gleznošanas stilu viņa meklē joprojām, taču pagaidām koncentrējas uz portretiem, sirreālismu un ekspresionismu. Izstādē redzamie mazformāta darbi gleznoti ar eļļas un akrila krāsām uz audekla, stikla un kartona. Tie tapuši laikā no 2015. gada līdz šī gada septembrim, tas nozīmē, ka izstādē ir pavisam jauni darbi. Meitene atklāj, ka viņai patīk arī liela formāta darbi, kur vieglāk izpausties, taču ne vienmēr tas ir iespējams, jo tam ir vajadzīga lielāka telpa, un lielāka formāta darbi arī top ilgāk. Ksenija stāsta, ka viņas darbus var arī iegādāties vai veikt pasūtījumu. “Arī iepriekš bijuši pasūtījumi, un tie ir ne tikai portreti, arī slaveni cilvēki, kāda ainava vai kaut kas abstrakts noteiktās krāsās,” piebilst jaunā māksliniece.

Turpat apskatāmi arī Aizkraukles mākslas skolas audzēkņu vasaras prakses darbi — dažādi veidojumi no Daugavas krastā izskalotajiem kokiem.   

Aizkraukles novadā