Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauna tradīcija — “Lieldienu zaķa skrējiens”

Aizkraukles pirmsskolas iz­glītības iestādē “Zīlīte” nedēļa aizvadīta Lieldienu noskaņās. Bērni kopā ar audzinātājām gatavoja zaķa ausis, ripināja olas un gāja rotaļās. Pirmo reizi notika “Lieldienu zaķa skrējiens”.

Lieldienu nedēļa dārziņā sākās ar zaķa ausu gatavošanu. Nākamajā dienā visi 145 zaķēni kopā ar 24 audzinātājām pulcējās rotaļu laukumā, lai veiktu “Lieldienu zaķa skrējienu”. Kā jau kārtīgam skrējienam piedienas, bija gan starta līnija, gan finiša taisne. Pēc kopīgas iesildīšanās dalībnieki skrienot un lecot veica pilnu apli apkārt bērnudārzam, kas ir aptuveni 250 metru, savukārt mazāko grupu audzēkņi tika vizināti ratos. Skrējēju finiša laiku skolotāja fiksēja, un pēc medaļu pasniegšanas grupiņu audzēkņi devās uz saviem rotaļu laukumiem, kur meklēja Lieldienu zaķa atstāto dāvanu. Skrējiena rīkotāja sporta skolotāja Iveta Brovacka cer, ka tas kļūs par ikgadēju pasākumu. Turpmākajos gados to plānots papildināt ar plašāku aktivitāšu klāstu.

Lieldienas grupiņās tika svinētas, veicot svētku rituālu ar mazgāšanos avotā pasmeltā un bļodā ielietā ūdenī, ar simbolisku olu — dzijas kamoliņu — ripināšanu, pēršanos ar dzīvības rīksti, kurā apvienoti dažādu koku zariņi un, protams, arī pūpoli. Peroties skanēja ne tikai tradicionālie “Veselību iekšā, slimību ārā!” un “Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks!”, bet arī pašu izdomāti teicieni, piemēram, “Gudrību iekšā, muļķību ārā!”, “Negribas kauties, gribas samīļot!”. Audzēkņi mielojās ar dzērvenēm, caur zīda lakatu vēroja saules rotaļas, kaulējās ar olām un mācījās cits ar citu dalīties.

Aizkraukles novadā