Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunietis no Aizkraukles cīnīsies par titulu "Jaunais automehāniķis"

23. februārī Aizkraukles Profesionālās vidusskolas audzēknis Alberts Antons piedalīsies Vislatvijas Jauno automehāniķu konkursa pusfinālā, kas notiks izstādē "Skola 2018". "Jaunais automehāniķis" ir unikāls notikums profesionālās izglītības jomā - jau vienpadsmito gadu konkurss pulcē vairākus simtus dalībnieku ik gadu.

"Alberts Antons ir starp tiem 52 konkursantiem, kurš piedalīsies konkursa otrajā kārtā - klātienes testā ar 30 jautājumiem. Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 247 entuziasti, kas ir rekordliels skaits. Jaunieši sekmīgi nokārtoja online testu, atbildot uz 100 jautājumiem par auto mehāniku, uzbūvi un jaunajām tehnoloģijām," stāsta konkursa rīkotāju, "Inter Cars Latvija" pārstāvis Egils Blaubergs.

"Jaunais automehāniķis 2018" fināls notiks Ķīpsalā 6. - 8. aprīlī, izstādes "Auto 2018" laikā. Finālā jaunieši ne tikai atbildēs uz teorētiskiem jautājumiem, bet arī praktiski pierādīs savas prasmes cīņā par jaunā automehāniķa titulu, veicot auto tehnisko apkopi, vadības bloku un sistēmu diagnostiku un izpildot citus uzdevumus.

Konkursa "Jaunais automehāniķis 2017" pirmās vietas ieguvējs, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēknis Gunārs Fiļonenko stāsta, kā mainījusies viņa dzīve pēc dalības konkursā: "Konkurss man pavēra plašas iespējas. Esmu izbraukājis visu Eiropu, jo pēc tam dabūju darbu savā jomā, jaunus kontaktus. Šīgada konkursantiem iesaku sagatavoties finālam, būt atvērtiem un pārliecinātiem par sevi."

Konkurss "Jaunais automehāniķis" atbalsta jauno speciālistu zināšanu un prasmju apguvi, kā arī vairo automehāniķa profesijas prestižu. Konkursu rīko auto rezerves daļu vairumtirdzniecības uzņēmums "Inter Cars Latvija", sadarbībā ar izstāžu sabiedrību BT1 un Rīgas Tehnisko Koledžu.  Pasākums sniedz pieredzi, ar ko jaunie auto nozares speciālisti saskarsies profesionālajā darbā un iespēju veidot tiešo saikni pasaulē atpazīstamu zīmolu ražotāju pārstāvjiem, kuri vērtēs jauniešu sniegumu.


Aizkraukles novadā