Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jautājumi par ūdensapgādi birst kā no pārpilnības raga

Aizkraukles novada kultūras namā notika iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības uzņēmumu “Aizkraukles ūdens”, “Lauma A” un “Aizkraukles KUK” vadību — Gudrunu Vectirāni, Modri Biti un Ivaru Sekaci. Savukārt uz jautājumiem par siltumapgādi atbildēja novada pašvaldības izpilddirektors Einārs Zēbergs. 

Vispirms uzņēmumu vadītāji pastāstīja par tarifiem, jaunumiem uzņēmumu darbībā, kas skar visus iedzīvotājus un par kuriem “Staburags” jau ir informējis. Pēc tam iedzīvotāji uzdeva jautājumus, un to bija daudz. Tas liecināja par to, ka šādas tikšanās ir ļoti vajadzīgas. Šoreiz publicējam iedzīvotāju jautājumus, kas saistīti ar ūdensapgādi.

Uz jautājumiem atbild Gudruna Vectirāne
— Kvīšu sagatavošanas izmaksās ir sadaļa “Kontrole”. Ko tas nozīmē? Uzņēmuma pārstāvjus kontrolpārbaudēs neesam redzējuši vairākus gadus.
— Tā ir samaksa “Aizkraukles ūdens” darbiniekiem par skaitītāju pārbaudi dzīvokļos. Šāda kārtība ir spēkā visu laiku, lai gan pārbaudīt skaitītājus nav mūsu pienākums. Aprēķinā paredzēts, ka skaitītājus pārbaudīsim 40% dzīvokļu, piemēram, ir gadījumi, kad dzīvokļa īpašnieks gadiem neuzrāda ūdens patēriņu, taču dzīvoklī dzīvo pieci cilvēki. Daļa cilvēku vēlas pārbaudes, citi nē. Kādreiz, kad regulāri veicām pārbaudes, saņēmām arī pārmetumus — ko jūs te nākat, mēs esam kārtīgi maksātāji! Jāuzsver, ka ikvienas mājas dzīvokļu īpašnieki var vienoties par skaitītāju pārbaudi savā mājā un to veikt paši.  

— Kādā veidā “Aizkraukles ūdens” jāinformē  par prombūtni?
— Ja prombūtnes dēļ dzīvokli neviens ilgstoši neizmanto, jāuzrak­sta iesniegums “Aizkraukles ūdenim” un tas jāatnes personīgi vai arī jāatsūta e-pastā: udens.birojs@inbox.lv. Prombūtne neattiecas uz tiem, kas ārstējas slimnīcā vai ir izbraukuši mazāk par mēnesi.
— Ja dzīvokļa īpašnieks ir prombūtnē, vai starpību starp mājas patērēto un uzrādīto ūdeni viņa dzīvoklim neaprēķinās? 
— Saskaņā ar likumu starpība vispirms jāsadala starp vairāku kategoriju dzīvokļiem, par ko jau esam informējuši. Ja šādu dzīvokļu nav, starpību sadala starp visiem mājas dzīvokļiem.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 1. decembra numurā.

Aizkraukles novadā