Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā tapa krāsainie silueti pie Aizkraukles mākslas skolas?

Mācību gada noslēgumā pie Aizkraukles mākslas skolas un tās apkārtnē, tajā skaitā pie kultūras nama saradās daudz krāsainu cilvēku siluetu. Tie tur būs visu vasaru.  Kā tapa šie jaukie, krāsainie cilvēciņi, kas atdzīvina apkārtni, to “Staburags” jautāja mākslas skolas direktorei Inesei Dembovskai.

“Tie ir mūsu skolas krāsainie audzēkņi,” stāsta direktore. “Audzēkņi nogūlās uz preskartona, tika apvilktas kontūras un pēc tam siluetus izgriezām.  Sākumā audzēkņi uz preskartona nogūlās miera stājā, tomēr, lai būtu interesantāk un daudzveidīgāk, aicinājām viņus ieņemt dažādas pozas. Pēc tam audzēkņi siluetus izkrāsoja ar guaša krāsām, tie vēl tika nolakoti.  Katrs audzēknis izpaudās savā krāsu gammā. Ja kādam bija slikts garastāvoklis, viņš siluetu nokrāsoja melnu. Bet lielākoties silueti ir koši, krāsaini.”

Direktore atsūtīja fotogrāfijas no siluetu tapšanas procesa, kuras ievietojām galerijā.

Siluetus maijā varēja izkrāsot arī laukumā pie stadiona jebkurš Radošo darbnīcu apmeklētājs. Piemēram, Aizkraukles novada vidusskolas deju kolektīva “Aņģis” dalībnieki izkrāsoja savu siluetu, kas pēc tam “uzkāpa” kokā pie mākslas skolas.

Gunas Mikasenokas un Ineses Dembovskas foto

Aizkraukles novadā