Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Kalna Ziedos ieskandina Lieldienas

Aizkraukles mākslas un vēstures muzejā "Kalna Ziedos". Lieldienas ieskandināja folkloras kopa "Karīkste".

Neraugoties uz nemīlīgo laiku, muzeja dārzā sanāca diezgan daudz svinētāju. Īpašs prieks par to, ka kuplā skaitā bija ģimenes ar bērniem. Daudziem līdzi groziņos bija jau mājās nokrāsotas oliņas, bet tiem, kuriem to nebija, varēja izmantot muzeja darbinieku sarūpētās olas, izdekorēt un turpat lielajā katlā arī izvārīt.

Šogad pie muzeja ir jaunas šūpoles jaunā vietā. Vēlot tām izturību, svētku dalībnieki sēja pie šūpolēm sarkanus dzīparus, bet pirmie tās iesvētīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un muzeja direktore Dzintra Cepure. Un tad jau bija kārta pārējiem šūpotiesgribētājiem. Pēc tam mazie sacentās olu ripināšanā, bet lielākie devās rotaļās. Olu ripināšanas sacensību uzvarētāji ieguva dāvanu karti no kafejnīcas "Panna", un varēja doties svētku pusdienās. "Pannā" bija gaidīti arī citi Lieldienu svinētāji, kur tos uz olu kaujām aicināja kafejnīcas pavāres. Kuram olu kaujā izdevās uzvarēt, tas ieguva bezmaksas desertu.

Aizkraukles novadā