Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc Aizkraukles novada svētkos tik dārgas koncerta biļetes?

Aizkraukles novada svētkos 10. augustā pilsētas stadionā paredzēts grupu “The Sound Poets” un “Autobuss debesīs” koncerts.  Balli spēlēs grupa “Simple man”, un visu vakaru kopā sasaistīs DJ Horens Stalbe. Aizkrauklieši sašutuši par dārgajām ieejas  biļetēm. Viņi jautā, kāpēc koncerts un balle nav bez maksas, kā tas ir kaimiņu novadu svētkos?  
 
“Esmu samulsusi un vīlusies sakarā ar gaidāmajiem Aizkraukles novada svētkiem. Kā liecina Aizkraukles kultūras nama “Facebook” lapa, tiek reklamēts, ka uz stadionā gaidāmo koncertu Aizkraukles pilsētas svētkos pirmās 1000 biļetes šobrīd var iegādāties par 8 eiro “Biļešu paradīzes” kasēs. Vēlāk  biļetes maksās 10 eiro un pasākuma dienā — 12 eiro. Kā Aizkraukles iedzīvotāja esmu šokā par to, ka, apmeklējot novada svētku koncertu, tiek piemērota maksa. Aizdomājos, kā šos svētkus varēs apmeklēt kopā ar ģimenēm. Kāpēc tiek prasīta maksa par pasākumu, kas ir vienreiz gadā? Vēl nesen pilsētas svētki bija Jēkabpilī, koncertā uzstājās I. Busulis, A. Andrejeva un Mesa, apmeklējām arī citu pilsētu svētkus. Vai Aizkraukles iedzīvotāji ir īpašāki un “bagātāki”? Varbūt ar jūsu starpniecību ir iespējams rast atbildi par šādu lēmumu,” laikrakstam “Staburags” raksta Vita Šile.
“Staburags” ir uzklausījis arī citu neapmierināto teikto. Kāda māte pauda sašutumu, ka viņas četru cilvēku ģimene — vecāki un divi pusaudži —  biļešu dārdzības dēļ koncertu nevarēs apmeklēt.
Armands Lazda vietnē “Facebook” raksta: “Kaut kas neredzēts, pilsētas svētku koncerts ar ieejas maksu? Tas ir kaut kāds joks?”
“Ja tas būtu parasts koncerts, neko neteiktu. Bet tas ir koncerts novada svētku laikā! Vai pašvaldība novada svētkos, kas ir domāti novada iedzīvotājiem, nevarēja atļauties bezmaksas koncertu, lai to var apmeklēt visi, kuri vēlas?” jautā kāda māmiņa.
“Kāpēc nevarēja uzaicināt kādas lētākas grupas, lai visiem pa kabatai?” ir nesaprašanā kāda aizkraukliete.
Tomēr ir arī atšķirīgi viedokļi. “Par grupu “The Sound Poets” un “Autobuss debesīs” koncertu es būtu ar mieru maksāt 8 eiro, man tās patīk, bet tādu “Simple man” nezinu,” saka kāda 18 gadus veca jauniete. Par “Simple man” neko nezināja vēl četri aptaujātie 18 gadus vecie jaunieši. Viena jauniete bija ar mieru maksāt 8 eiro par “The Sound Poets”, jo šī grupa ļoti patīk un vienreiz jau varot uz tās koncertu aiziet, kāds jaunietis sacīja, ka cena ir par lielu, un jautāja, kas ir “Autobuss debesīs”, divas jaunietes atzina, ka tas viss ir pārāk dārgi.
“Nav tā, ka citu novadu svētkos viss ir bez maksas, daudz kur ir arī maksas pasākumi. Līdz šim Aiz­kraukles novada svētkos biļetes uz koncertiem nav bijušas, ieeja pasākumos un koncertos tikusi nodrošināta bez maksas, un cilvēki pie tā ir pieraduši. Šogad nolēmām piemērot ieejas biļetes, lai nodrošinātu kvalitatīvu pasākumu ar populāru grupu piedalīšanos,” skaidro Aizkraukles novada kultūras nama direktore Anta Teivāne. “Jaunieši mums prasa, kāpēc Aizkrauklē neuzstājas tādas grupas, kādas viņiem patīk, esam arī dzirdējuši komentārus, ka Aizkrauklē “neko normālu” nevar dzirdēt, taču honorārs tādām grupām ir liels. Ja “The Sound Poets” uzstātos kultūras nama telpās, kur ir ierobežots vietu skaits, par biļeti būtu jāmaksā 15 — 20 eiro. Stadionā būs trīs grupas, koncerta honorārs nav mazs, līdz ar to biļetes cena iepriekšpārdošanā ir astoņi eiro, jo apmeklētāju būs daudz vairāk nekā telpās. Līgumu par honorāru ar māksliniekiem slēgs kultūras nams. Ceram, ka ar biļešu maksu viņu honorārs tiks nodrošināts. Papildus tam jāparedz līdzekļi skatuves nomai, gaismām, elektrībai, apsardzei, tualetēm, atkritumu savākšanai, reklāmai. Aizkrauklē vasaras ieskaņas festivāla pasākumi 1. jūnijā notika bez maksas, nesen korejiešu koncerts arī bija bez maksas. Novada svētkos šogad visi pasākumi būs bez maksas, tajā skaitā koncerts pie kultūras nama ar orķestra “Auseklītis” defilē, Ivetas Baumanes un Roberta Pētersona uzstāšanos. Par maksu būs vienīgi noslēguma koncerts stadionā, un to nevajadzētu uzskatīt par necieņu pret cilvēkiem.”

Aizkraukles novadā