Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc starp liepām iestādītas tūjas? 2

“Staburaga” lasītāji jautā, kāpēc Aizkrauklē, Lāčplēša ielā, starp liepām iestādītas tūjas? Pēc viņu domām, tā nav piemērota vieta.

Aizkraukles novada pašvaldības labiekārtošanas speciāliste Valija Strode stāsta, ka tūjas ir aizkrauklietes Eleonoras Petrakovas dāvinājums Aizkraukles pilsētai. Viņa tās izaudzējusi savā dārzā un uzdāvinājusi ar ierosinājumu tās iestādīt kādā sabiedriskā vietā Aizkrauklē. “Kopā ar domes vadību apspriežot iespējamo stādīšanas vietu, nolēmām, ka vispiemērotākā būs skvērs pie stēlas “Lāčplēša cīņa”.  Tūjas laukumu norobežo no ielas, tas ir svarīgi, pie stēlas rīkojot Lāčplēša dienas pasākumu. Ir tūju šķirne, kas izaug ļoti garas, taču šīs tūjas garas neizaugs,” stāsta Valija Strode.

“Kurš gan starp liepām stāda tūjas?” tādu sašutumu izteikuši iedzīvotāji. Valija Strode teic, ka nesen Aizkrauklē bijusi Latvijā pazīstamā ainavu dārzniece Aija Kaškure. Lūgta novērtēt tūju stādījumu, viņa to atzina par labu, tāpat kā visus citus apstādījumus Lāčplēša un Spīdolas ielā. “Nepatīk — tās ir iedzīvotāju emocijas. Es uzticos Latvijā atzītas speciālistes viedoklim,” saka Valija Strode.   

Komentāri 2

Es

Valijas Lāčplēša ielas apstādījumus uzskatu par totālu neveiksmi. Vai akla, ja neredz, kā viens krūms pārņēmis otru. Vietām viens, vietām divi dažādi. Nekāda skata, iztērēta nauda. Nevajag celt savu izvēli debesīs, bet atzīt kļūdas. Tauta no malas redz labāk. Un tūjas tur neder. Tie ainavu arhitekti dažbrīd ir nekompetences arhitekti.

pirms 2 gadiem, 2016.09.08 09:34

gunta.leona

Vienkārši - lai no ielas neredzētu Lāčplēsi

pirms 2 gadiem, 2016.09.09 16:26

Aizkraukles novadā