Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katrs jauniešu noskrietais kilometrs izrādījies 10 eiro vērts

Noslēdzoties akcijai, kuras ietvaros pirmo reizi Latvijā ziedojumi tika vākti ar sportiska izaicinājuma starpniecību, Aizkraukles jaunieši ir ļoti gandarīti – katrs viņu Rīgas maratonā veiktais kilometrs ir spējis piesaistīt 10 eiro Viļņa Plūmes piemiņas stipendijai, kopsummā fondu papildinot par 2024 eiro.

Jau ziņots, ka trīspadsmit Aizkraukles jaunieši ar saukli “Skrienu par Aizkraukles nākotni”  uz krekla noskrēja 203 kilometrus Rīgas maratonā, tādejādi pateicoties Viļņa Plūmes piemiņas stipendijas ziedotājiem un aicinot citus pielikt savu artavu īpaši veidotā vietnē www.ziedot.lv/6791. Līdz maratona sākumam bija saziedoti 1719 eiro  (tajā skaitā 220 no ārzemēm), savukārt nedēļā pēc maratona ziedojumu apmērs teju sasniedza cerētos simboliskos 10 eiro par katru noskrieto kilometru – ziedojumu kopsumma ir 2024 eiro, tajā skaitā 320 eiro no ārvalstīm.

 “Visa skrējēju komanda ir ļoti gandarīta gan par sportisko, gan labdarības mērķu sasniegšanu un saka milzīgu paldies savā un nākotnes stipendiātu vārdā. Tā kā šāds ziedojumu vākšanas veids Latvijā ir jauns, bijām bažīgi par šo pirmo mēģinājumu, tomēr ideja guva atzinību ne tikai Aizkrauklē, bet arī Rīgā, Londonā, ASV un citur pasaulē, dodot iespēju nozīmīgi papildināt stipendijas fondu,” gandarīts ir skrējiena koordinators Artūrs Plūme.

 

Kā vēstīts iepriekš, neraugoties uz to, ka diviem komandas dalībniekiem dalību maratonā liedza veselības problēmas, pārējie, palielinot savu veicamo distanci, spēja nodrošināt, ka tiek turēts ziedotājiem dotais solījums – noskrieti 203 kilometri plānoto 202 vietā, trasē kopsumā pavadod 19 stundas un 3 minūtes.  Vairumam komandas dalībnieku noskrietā distance bija garākā jebkad veiktā – patiess izaicinājums labdarības vārdā. Astoņi no 13 skrējējiem veica pusmaratona distanci (21,097 km), divi skrēja 10 kilometrus un vēl trīs devās 5 kilometru trasē.

 

Fotogrāfijas, kā arī plašāka informācija par komandu un atbalstīšanas iespējām pieejama www.stipendija.plume.lv

Labdarības skrējiens bija iespējams, pateicoties nozīmīgam atbalstam no Aizkraukles novada domes, laikraksta “Staburags”, reklāmas aģentūras “Triple Bounce” un maratona organizatoriem, kuri nodrošināja bezmaksas dalību skrējienā.

Aizkraukles novadā