Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķirbju audzētāja ierodas kopā ar vijolnieku

Ap 20 Aizkraukles novada sociālā dienesta dienas centra “Pīlādzis” dalībnieku no Latvijā pazīstamās ķirbju audzētājas dundadznieces Edītes Seipules iegādājās 25 šķirņu sēklas un šovasar audzēja ķirbjus. Daļu ražas ķirbju dienā pagājušajā nedēļā varēja apskatīt sociālajā centrā. 

Izstādē bija izvietoti ap 100 ķirbju, daudzus sagrieza un izdalīja pasākuma apmeklētājiem, bet daļa ražas jau iepriekš bija izcepta pankūkās un izlietota ķirbju ēdienos. Ķirbjus dāvināja arī novada bērnudārziem.

Pasākuma dalībnieki degustēja ķirbju ēdienus, kā arī nogaršoja četras ķirbju kūkas un balsoja par visgaršīgāko. Visvairāk balsu saņē­ma Dzidras Kārkliņas kūka. Konkursam kūku izcepa arī kafejnīcas “Pauze” darbinieces un kafejnīcā piedāvāja ķirbju ēdienus. 

“Apmierinātu ķirbi var pazīt jau pa gabalu. Esmu gandarīta, pagodināta un lepna par to, ko jūs esat izaudzējuši,” sacīja Edīte Seipule.
Pie novada kultūras nama varēja apskatīt skrīverietes Sofijas Ābeles ķirbju izstādi, bet kultūras namā Edīte Seipule stāstīja par šo veselīgo Latvijā vislielāko ogu audzēšanu. Uz jautājumiem viņa atbildēja tikai pēc tam, kad pār visiem bija nolijis zelta mūzikas lietus vijolnieka Edgara Ziņģes sniegumā.

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 15. oktobra numurā

Aizkraukles novadā