Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Korejieši un Aizkraukles “Karikste” noslēguma dziesmu izpilda divas reizes (video)

Aizkraukles pilsētas kultūras namā lielisko iespēju iepazīt korejiešu tautas mākslu izmantoja daudz interesentu — zāle bija pilna.  

Pasākumā piedalījās arī Korejas Republikas vēstniecības Latvijas Republikā vadītājs Songdžins Hans, apsveikuma runā uzsverot, ka visiem klātesošajiem ir iespēja redzēt korejiešus un dzirdēt viņu valodu.
Koncerta apmeklētājiem bija iespēja baudīt Korejas tradicionālo perkusiju mūzikas kultūru (Pungmuļ un Nongak), kas 2014. gadā tika iekļauta UNESCO cilvēces nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā, dzirdēt tradicionālos korejiešu pūšamos un stīgu instrumentus, vērot dejas. 
Noslēgumā skatītājus priecēja pārsteigums — korejieši muzicēja kopā ar Aizkraukles folkloras kapelu “Karikste”, kopā spēlējot “Sudmaliņas”, korejiešu skaņdarbu un pasaulē vispopulārāko Raimonda Paula dziesmu “Dāvāja Māriņa meitiņai mūžiņu”, kas ar Andreja Vozņesenska vārdiem kā “Miljons sārtu rožu” tulkota arī korejiski. Skatītāju sajūsma bija tik liela, ka divās valodās dziedāto dziesmu apvienotā aizkraukliešu un korejiešu grupa izpildīja vēlreiz. Skatītāji aplaudēja, stāvot kājās. Korejā šī dziesma ir ļoti populāra, un to bieži izpilda kāzu ceremonijās. Korejieši paši to bija vēlējušies iekļaut koncerta programmā. 
Koncerts Aizkrauklē notika sadarbībā ar Latvijas Universitātes Korejas studiju centru un Pusanas Nacionālo universitāti Korejā. 

Aizkraukles novada pašvaldības filmētais noslēguma dziesmas video šeit: https://www.facebook.com/watch/?v=402787433913387

Aizkraukles novadā