Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas mēroga fizikas konkursā Zemgales reģiona finālā Aizkraukles novada vidusskolai 2. vieta

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix eksperiments” Zemgales reģiona finālā otrās vietas ieguvējus – komandu ANIHILĀCIJA no Aizkraukles novada vidusskolas –  no uzvaras šķīra tikai 2 punkti – komanda kopā nopelnīja 90 punktus. Apsveicam!

Komandu sagatavoja fizikas skolotāja Ludmila Belogrudova, tās sastāvā bija Kristers Kokars (komandas kapteinis), Aiva Juste, Māra Auziņa, Niks Ivo Riekstiņš un Damīrs Zariņš.

Uzvarēja Viesītes vidusskolas komanda ENTROPIJA. Trešās vietas ieguvēji –  komanda POLĀRZVAIGZNE no Jelgavas Valsts ģimnāzijas – ieguva 81 punktu.

Lai plūktu uzvaras laurus, skolēniem bija aktīvi jāapgūst fizika uz jāapsteidz pārējās 34 Zemgales reģiona komandas. Jau jūlijā jaunieši kopā ar pārējo Latvijas reģionu labākajām komandām varēs izbaudīt godam nopelnīto uzvaru īpaši organizētā vasaras nometnē.

Vairāk informācijas par komandām, to dalībniekiem un finālā iegūtajām vietām  https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops

„Līdzīgi kā sporta sacensībās, arī fizikas konkursa finālā visu izšķir ne tikai rūpīga sagatavošanās un pārliecība par spējām, bet arī veiksme. Šogad komandām pašām vajadzēja pieņemt lēmumu, kā nopelnīt punktus, jo dalībniekiem pašiem vajadzēja izvēlēties, kurus uzdevumus risināt un kurus ne, zinot tikai to tematus un pāris atslēgvārdus. Kopumā komandas veiksmīgi tika galā ar uzdevumiem,” saka konkursa mentors un žūrijas pārstāvis, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks Roberts Eglītis.

„Paldies visiem 1272 konkursa dalībniekiem, kuri pieņēma izaicinājumu un bija pietiekami drosmīgi, lai startētu vienā no sarežģītākajiem konkursiem Latvijā! Esmu pārliecināts, ka ieguvēji ir ne tikai finālisti, bet visi dalībnieki, kuri veltīja laiku padziļinātai fizikas apgūšanai. Ceru, ka Latvenergo koncerna rīkotais erudīcijas konkurss būs palīdzējis apzināties fizikas zināšanu noderīgumu arī ārpus mācību stundām,” saka AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Fināla kārtā skolēniem bija jārisina praktiski uzdevumi par tādiem tematiem kā jaunās tehnoloģijas, energoefektivitāte, projektēšana, mērinstrumenti, datu apstrāde u. c., kur pareizo atbilžu iegūšanai nepieciešamas fizikas zināšanas. „Fizmix eksperiments” uzdevumi tapuši sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru, izglītības uzņēmumu Lielvārds, Latvijas Universitātes Jauno fiziķu skolu un Rīgas Tehnisko universitāti.

Par erudīcijas konkursu

Latvenergo koncerns jau 22 gadus organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Ik gadu tajā piedalās katra piektā Latvijas pamatskola. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Aizkraukles novadā