Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latviski stāsta pasakas un gūst balvas

Mazākumtautību skolu skatuves runas mākslas konkursā “Es runāju latviski” piedalījās ap 8000 audzēkņu no 25 skolām, kuras realizē mazākumtautību izglītības programmas, arī no Aizkraukles. Konkursa trešajā — noslēguma — kārtā piedalījās 140 skolēnu — skolu labākie latviešu pasaku teicēji.

Visvairāk dalībnieku bija 1. — 4. klases grupā. Otro vietu dalīja Rīgas 34. vidusskolas ceturtklasnieks Aleksandrs Tihenko ar Aizkraukles novada vidusskolas trešklasnieku Viktoru Morevu, kurš stāstīja pasaku “Kas bailīgāks par zaķi”. Arī 5. — 6. klases grupā žūrija otro vietu piešķīra Aizkraukles novada vidusskolas 5. klases audzēknim Paulam Vingrov­skim par pasaku “Vilks medībās”. Sīva konkurence izvērtās 7. — 9. klases grupā. Tur trešo vietu dalīja  Rīgas 10. vidusskolas 8. klases audzēknis Antons Gusevs ar  Aizkraukles novada vidusskolas 9. klases skolēnu Oļegu Kozjakovu, kurš stāstīja pasaku “Zoss dalīšana”.

Konkursa “Es runāju latviski” mērķis ir palielināt mazākumtautību bērnu un jauniešu interesi par latviešu kultūru un literatūru.

Aizkraukles novadā