Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietus laikā Aizkrauklē deg sausā zāle

Ugunsdzēsēji glābēji šodien pēcpusdienā saņēma izsaukumu uz mazdārziņu teritoriju Aizkrauklē,  iepretim ugunsdzēsēju depo.

Pēc sākotnējās informācijas, dega dārza māja, tādēļ ieradās gan ugunsdzēsēji glābēji, gan neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna. Tomēr tā bija maldīga informācija. Lai gan šodien laiku pa laikam līst neliels lietus, tur dega sausā zāle.

Teritorija abpus celiņam, pa kuru aizkrauklieši dodas uz saviem mazdārziņiem, vasarās parasti aizaug ar lielu zāli. Apmēram metrs abpus celiņam nesen tika nopļauts, un sausā zāle turpat bija atstāta. Iespējams, kāds izmeta izsmēķi vai arī sausā zāle aizdedzināta tīšuprāt. 

“Staburags”  novērojis, ka garā zāle šajā vietā parasti pavasaros tiek nodedzināta. Kas to dara, nav zināms, bet pavasaros abpus celiņam plešas liela un melna nodedzinātā platība. Tagad kāds pacenties, lai sausā zāle tiktu nodedzināta jau rudenī.

Šis gads ir neparasts  ar to, ka sauso zāli ugunsdzēsēji glābēji laiku pa laikam daudzviet dzēš visu vasaru. Ir rudens, bet sausās zāles dedzināšana turpinās.

VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa informē, ka Pakalnu ielā Aizkrauklē dega sausā zāle un krūmi 2200 m2 platībā.

Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Aizkraukles novadā