Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LPS kongresu vienojas rīkot skolu eksāmenu laikā

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes sēdē tikai ar balsošanas palīdzību izdevās vienoties, kurā datumā rīkot LPS gadskārtējo kongresu. LPS priekšsēdis klātesošos informēja, ka sākotnēji plānotajā datumā — 23.maijā — Aizkrauklē kongresu nav iespējams sarīkot, jo nākamajā dienā ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas, līdz ar to kongresam paredzētajās telpās būs izvietots vēlēšanu iecirknis.

Arī nedēļu iepriekš kongresu nevarot rīkot saistībā ar vēlēšanām. Jaunsleinis piedāvāja kongresu rīkot 30.maijā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, jo tad "varētu būt zināmas aprises, kas piedalīsies rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās". Pret šo datumu iebilda vairums pašvaldību vadītāju, sakot, ka 30.maijs "nav labs datums", jo šajā laikā pašvaldībās aktuāli būs jautājumi, kas saistīti ar mācību gada beigām skolās. Izskanēja priekšlikums pasākumu rīkot 9.maijā, tomēr arī tas neapmierināja pašvaldību vadītājus.

Nespējot panākt vienprātību par kongresa datumu, Jaunsleinis rosināja to noteikt ar balsojuma palīdzību. "Izšķirsim to demokrātiski ar vairākuma balsojumu," noteica Jaunsleinis, aicinot pacelt rokas tos, kas ir gatavi pulcēties 30.maijā. Redzot, ka lielākā daļa tomēr atbalsta 30.maiju kā LPS kongresa datumu, tika nolemts to rīkot šajā datumā. Jaunsleinis aicināja uz kongresu ierasties arī to pašvaldību vadītājus, kuri nebija ar mieru kongresu rīkot 30.maijā.

Aizkraukles novadā