Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maizītes nedēļa “ Auseklītī”

Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Auseklītis”  jau ilgus gadus ir  tradīcija godināt maizīti. Katru gadu oktobrī visām grupām ir vienota tēma “ Maizītes nedēļa”. Šajā nedēļā katra grupa atbilstoši vecumam uzzina, cik garš un sarežģīts ir maizītes ceļš līdz mūsu galdam.

Bērni tiek iepazīstināti ar lauku darbiem, labības veidiem, kā graudiņš pārtop miltos, un profesijām, kuras saistītas ar maizes tapšanas procesu. Tēlojošās nodarbībās bērniem ar dažādu materiālu palīdzību tiek dota iespēja izpausties radoši.  Arī mūzikas nodarbībās tiek mācītas dejas un rotaļas par šo tēmu. Visam šim procesam cauri vijas galvenā doma – cieņa pret maizīti un darba darītājiem, kuri palīdz mums to sagādāt.

Vislielāko prieku bērniem sagādāja šīs nedēļas noslēgums, kad pašiem tika dota iespēja kļūt par maizes cepējiem un pašu darba augļu baudītājiem. Virtuvē no mīklas katras grupas bērni gatavoja dažādus maizes izstrādājumus: picas, pīrāgus, plātsmaizes, bulciņas. Bērnu vecāki palīdzēja sagādāt  pavāru tērpus un papildproduktus, kuri bija nepieciešami konkrētam izstrādājumam.

Svētku noslēgumā visi pulcējās zālē uz pasākumu, kuru vadīja grupas “ Vilnītis” skolotājas  A.Strautniece un I.Leite sadarbībā ar mūzikas skolotāju S.Spriņģi. Šis pasākums notika sadarbībā ar Aizkraukles vēstures un mākslas muzeju “Kalna ziedi” . Muzeja pārstāve iepazīstināja ar īstu abru un maizes lizi, kā arī kopā ar bērniem izspēlēja dažādas darbības, kuras saistītas ar labības sagatavošanu un maizes cepšanu senatnē. Savukārt katra grupiņa bija sagatavojusi kādu “muzikālu cepumu” .Tā tika izdziedāta un izdejota karašiņas, pīrādziņu, cepumiņu un pat muzikālās picas cepšana.

Šī nedēļa mazajiem auseklīšiem bija ļoti darbīga, izzinoša, radoša, un skolotājas ir gandarītas par bērnu aizrautību un prieku par padarīto.


Aizkraukles novadā