Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mālā izveido lasītāju gada balvas

Noslēdzies Aizkraukles novada domes rīkotais otrais mazo projektu konkurss — visiem projektiem jābūt īstenotiem. No 13 iesniegtajiem projektiem atbalstu saņēma 10, bet viens nav īstenots iedzīvotāju mazās atsaucības dēļ. Turpmāk būs cita projektu atbalstīšanas kārtība.

Katrs projekts varēja saņemt 350 latu atbalstu. Novada domes deputāte Indra Vīksna informē, ka vērtēšanas komisija trijiem projektu iesniedzējiem ieteica iegūt finansējumu citur. “Šogad mums iesniedza kvalitatīvāk izstrādātus projektu pieteikumus nekā pagājušajā gadā,” viņa stāsta. “Pozitīvi ir tas, ka ar šiem projektiem iedzīvotājus aktivizējām kaut ko labu paveikt pašu spēkiem, cilvēki palīdz cits citam. Piesakot mazus projektus, var iegūt pieredzi un stimulu rakstīt un pieteikt lielākus. Daļa pieteicēju nezināja, kā projektu pieteikumus rakstīt, mēs stāstījām, mācījām, rādījām. Sākumā dažu projektu uztvēru ar bažām — vai tur kas iznāks? Piemēram, tāds bija Aizkraukles tautskolas pieteiktais Aizkraukles suvenīru darināšanas pasākums. Tomēr rezultāts ir labs, tapa māla suvenīru paraugi, un ideja materializējās plašāk — māksliniece Ausma Krastiņa mālā izveidoja Bibliotēku atbalsta biedrības lasītāju gada balvas, kuras šodien pasniegs Aiz­kraukles novada  kultūras namā. Tās simbolizē svētozolu, kuram vainags ir kā ritenis.

Šovasar tapa biedrības “Vecāki Aizkrauklei” velosipēds pie pilsētas bibliotēkas. Šī biedrība ar domes finansējumu īstenoja arī pieteikto Tēva dienas projektu. Biedrība “Daugavas senielejas raganas” īstenoja projektu “Riču raču” — izveidoja pļavas spēlei nepieciešamo aprīkojumu. Aizkraukles pilsētas sākumskolas audzēkņi bieži dodas vienas dienas pārgā­jienos pa Daugavas senieleju un spēlē arī šo spēli. “Daugavas senielejas raganas” organizēja arī “Zaļās brīvdienas” un Dziedošo ģimeņu festivālu, par kuru esam saņēmuši labas atsauk­smes. Savukārt sporta klubs “Garām ejot” rīkoja velosacensības. Biedrība “Galaktika”, pulcinot 22 Aizkraukles jauniešus, vasarā devās triju dienu pārgājienā uz Mež­ezeru, un nodarbību organizēšanā piedalījās arī brīvprātīgie zemessargi. Biedrība “Felida” organizēja “Labestības skolu”, bērniem mācot atbildību par dzīvniekiem. Tautskola nevarēja īstenot projektu “Labā zvaigzne”, jo tas neguva sabiedrības atbalstu, tādēļ 350 latu tā ieskaitīja atpakaļ pašvaldības budžetā.”

Turpmāk tieši šāda projektu konkursa vairs nebūs — sabiedriskās organizācijas katru gadu līdz 1. novembrim varēs iesniegt pieteikumu domei, un, ja tas atbildīs domes apstiprinātajam nolikumam, finansējumu paredzēs budžetā. Šogad sabiedriskās organizācijas savus pieteikumus var iesniegt līdz 30. decembrim.

Aizkraukles novadā