Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Marta beigās Aizkrauklē turpinās iztiesāt lietu pret policijas darbinieci

Zemgales rajona tiesa Aizkrauklē marta beigās turpinās iztiesāt lietu pret Valsts policijas (VP) darbinieci par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu, un tiesa sēdē liecinās pati apsūdzētā, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

6. martā tiesā turpinājusies liecinieku pratināšana, taču lieta atlikta pēc apsūdzētās lūguma. Viņa vēlas sagatavoties liecību sniegšanai.

Plānots, ka tiesas sēde notiks 25.martā plkst.9.30.Jau vēstīts, ka iepriekš interešu konfliktā iesaistītās tiesneses Jolantas Bebrišas vietā iecelta tiesnese Inga Zālīte. Tiesnese Bebriša tiesas priekšsēdētājai Zālītei iesniegusi paziņojumu par sevis atstatīšanu no kriminālprocesa veikšanas interešu konflikta situācijā. Tiesā skaidroja, ka Bebriša ir radnieciskajās attiecībās ar aizstāvi Zentu Bičkoviču.

Informācija tiesu kalendārā liecina, ka apsūdzētā ir Evita Eglīte.

Tāpat ziņots, ka Aizkraukles rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret kādu VP darbinieci parapzināti nepatiesas liecības sniegšanu tiesā.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, 2016.gada 26.augustā apsūdzētā tika nopratināta tiesā kā lieciniece. VP darbiniece tiesas sēdē bija brīdināta par kriminālatbildību, kas paredzēta Krimināllikumā, tomēr nolūkā palīdzēt kādam vīrietim izvairīties no administratīvā soda par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē VP darbiniece sniedza Aizkraukles rajona tiesai apzināti nepatiesu liecību.

Valsts amatpersona liecināja, ka vīrietis nav vadījis automašīnu, atrodoties alkohola ietekmē - policiste apgalvoja, ka viņš dzēris alkoholisko kokteili tikai pēc tam, kad bija novietojis automašīnu stāvvietā.

Liecinātais ir pretrunā administratīvā pārkāpuma lietā konstatētajiem faktiem. Aizkraukles rajona tiesa 2016.gada 5.septembrī pasludināja spriedumu, ar kuru vīrieti atzina par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā, proti, par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

VP darbiniecei par apzināti nepatiesas liecības, atzinuma, tulkojuma, paskaidrojuma vai pieteikuma sniegšanu var draudēt īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Aizkraukles novadā