Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Mātes ir eņģeļi” 1

Šonedēļ Aizkraukles reģiona skolās un bērnudārzos notiek Mātes dienai veltīti pasākumi, bērni dzied, dejo un velta māmiņām dzejoļus. Arī specializētajā bērnudārzā “Saulīte” Aizkrauklē šodien svētku diena, jo katras grupiņas bērni māmiņas sveic ar nelielu teātra izrādi, dziesmām un dāvina pašu ceptus kēksiņus.

Bērnudārza “Saulīte” vadītāja Zig­rīda Berezina stāsta, ka bērni šogad Mātes dienai gatavojušies ļoti rūpīgi un pamatīgi, jo pirmsskolas iestāde pirmo reizi piedalās starptautiskā projektā “eTwinning”, sadarbojoties ar bērnudārzu Turcijā.

Aizkraukliešu projekta nosaukums ir “Mātes ir eņģeļi”, tā laikā bērni gatavoja apsveikumus māmiņām, ko sūtīja uz Turciju, savukārt turku bērnu darinājumus šodien saņem “Saulītes” audzēkņu māmiņas. Bērni gatavoja arī grāmatzīmes, iestudēja nelielu teatralizētu uzvedumu par drošību un izveidoja muzikālu priekšnesumu māmiņām. Saistošākā un interesantākā nodarbe bija kēksiņu cepšana, kurā piedalījās visi bērni, un katrs palīdzēja kult mīklu, jaukt rozīnes un olas, saliet mīklu formiņās, daži pamanījās arī nogaršot mīklu pirms likšanas krāsnī. Kad divas milzīgas paplātes bija piepildītas ar kēksiņu formiņām, bērni apjuka, jautāti, kā tagad katrs zinās, kurš ir viņa kēksiņš?

“Tā mums ir lieliska pieredze, jo ar bērniem iepazinām citu kultūru un temperamentu, redzam, cik ļoti atšķirīgi no saņemtajiem ir mūsu bērnu apsveikumi māmiņām. Visas nodarbības un aktivitātes fotografējām un filmējām, lai tās varētu aizsūtīt uz Turciju, savukārt viņi savējās sūtīja mums. Ilgi meklēju vispiemērotāko kēksiņu recepti, kas būtu gan garšīga un pietiekami vienkārša, lai bērni varētu sajaukt gan mīklu, gan labi izceptos. Pārbaudījām daudzus variantus, bet palikām pie manas omītes receptes,” stāsta viena no projekta vadītājām Sanita Strazdiņa.

Komentāri 1

Jautājums

Kas tas par vārdu mātes? Mammas, māmiņas ir enģeļi... Jocīga tā bērnudārza vadība. Vai tad bērni tajā vecumā lieto vārdu Māte????

pirms 5 gadiem, 2014.05.09 10:17

Aizkraukles novadā