Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazzalves skolēni Aizkraukles muzejā izgatavo divkrāsu sveces

Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā 1. februārī viesojās Mazzalves pamatskolas 1. — 3. klases audzēkņi kopā ar skolotājām Andu Freimani un Vitu Zeltiņu.

Divdesmit skolēnu ar lielu interesi izgatavoja katrs savu sveci ar pieaudzēšanas metodi — parafīnā ik pēc laika, trīsdesmit, četrdesmit un pat vairāk reižu, tika mērcēts kokvilnas diegs, līdz svece gatava. Tas prasa pacietību, kuras visiem bija daudz. Skolēni priecājās, ka izgatavoto balto sveci mērcot sarkanā parafīnā, izdevās iegūt divkrāsu sveci. Lielākā daļa aptaujāto skolēnu sveci izgatavoja pirmo reizi un par rezultātu bija iepriecināti — tagad viņi zina, kā var tikt pie savas sveces, un dažs bija apņēmības pilns arī mājās pamēģināt ko līdzīgu. Tikai retais jau iepriekš bija gatavojis sveci, piemēram, Patrīcija Lisovska stāsta, ka sveces jau vairākas reizes taisījusi savās mājās un pie vecāsmātes.

Muzeja pedagoģe Valda Paškova stāsta, ka sveču izgatavošanas nodarbības muzejs rīko jau sen, būs kāds septītais vai astotais gads, šim nolūkam savulaik iegādātas elektriskās plītiņas, lai procesa laikā parafīns visu laiku būtu šķidrs un karsts. Skolēniem sveču izgatavošana patīk. Mazākie sveces darina ar mērcēšanas metodi, katrs tiek uzmanīts, lai viss noritētu droši. Savukārt lielāki bērni un pieaugušie parafīnu lej formiņās. Kā izejmateriāls tiek izmantoti izdegušu svešu gali — ja kādam mājās tie lieki, droši var nest uz muzeju.


Mazzalves skolēnu radošā sveču darbnīca muzejā notika ar programmas “Skolas soma” finansiālo atbalstu. Šajā programmā mazzalvieši pagājušajā gadā muzejā apmeklēja ķekatnieku masku pasākumu, modes un izklaides centra “Rīga Plaza” esošajā kinoteātrī “Multikino” noskatījās filmu “Eliots”, kā arī apskatīja Mākslas muzeja ekspozīciju.

Aizkraukles novadā