Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No oktobra piemēros nokavējuma naudu 3

Aizkraukles novada domes iepriekšējā sasaukuma deputāti šīgada janvārī nolēma, ka līdz apkures sezonas sākšanai kavējuma naudu par iedzīvotāju apkures parādiem nepiemēros, dodot iespēju tos samaksāt. Taču no oktobra parādniekiem aprēķinās 0,05 procentus no pamatparāda summas par katru kavējuma dienu.

Jaunā sasaukuma deputāti finan­šu komitejas un domes sēdē diskutēja, vai termiņu vajadzētu pagarināt. Tomēr, tā kā iedzīvotāji jau gada sākumā bija brīdināti par kavējuma naudas piemērošanu, viņi termiņu nepagarināja.
Daudzi parādnieki ir trūcīgi un maznodrošināti, un pašvaldība viņiem palīdz tikai daļēji samaksāt rēķinus par apkuri un karsto ūdeni. No kārtējiem maksājumiem vispirms ieturēs nokavējuma naudas­summu, parāds krāsies, un tas būs arī papildu slogs pašvaldības budže­tam. Daļa iedzīvotāju ir ļoti tuvu maznodrošināto statusam, un kavējuma nauda pasliktinās arī viņu finansiālo situāciju.

Attīstības komisijas vadītāja Ieva Erdmane teic, ka šis jautājums komisijā ir apspriests un tā atbalsta kavējuma naudas piemērošanu. Tas stimulēs domāt, kā samaksāt un arī regulārāk maksāt. Daļa parādnieku ir labi situēti, spēj samaksāt, taču to laikus nedara. Tomēr trūcīgajiem un maznodrošinātajiem ir jādod iespēja parādu samaksāt vasarā, ja viņi ziemā to nespēj. “Aizkraukles siltuma” darbinieki nezina, kuri ir trūcīgi un maznodrošināti, tādēļ ir jāizstrādā mehānisms, kā strādāt ar šo sabiedrības daļu. Kad kavējuma naudu sāks piemērot, dome vēl izvērtēs situāciju.

Likums neatļauj publiskot parādnieku sarakstu, tomēr katrā mājā pie ziņojumu dēļa varētu izvietot vismaz informāciju par mājas iedzīvotāju kopējo parādu. Novada iedzīvotāju parāds ir ap 350 tūkstošiem latu, un apkures sezonas sākšanai katru gadu ir jāņem kredīts. Nokavējuma naudu varētu izlietot aizņēmuma procentu segšanai.

SIA “Aizkraukles siltums” valdes loceklis Aivars Aldermanis informē, ka Aizkrauklē  apkures sezonu var sākt kaut šodien. “Aiz­kraukles siltumam” ir četras gāzes katlumājas: Rūpniecības ielā 2 un 10 pilsētā un Kalna ielā 5a un 20 pagastā. “Vasarā visās katlumājās esam veikuši  profilaktiskos remontdarbus, ir nomainītas iekārtas, kuras varētu iziet no ierindas,” viņš stāsta. “Šovasar daudzdzīvokļu māju siltummezglos ķīmiski no kaļķakmens attīrījām siltummaiņus, un visās mājās ir izvietotas ierīces attālinātai kopējā patērētā siltuma daudzuma nolasīšanai — mūsu darbiniekiem katru mēnesi vairs neva­jadzēs ierasties māju siltummezglos, lai nolasītu rādījumus.”

Komentāri 3

salstošie

Nu cik tad ilgi vēl jāgaida uz siltuma pieslēgšanu tiem maksātājiem, kuri regulāri maksā par sevi? Risiniet, ko darīt ar tiem, kas nevar/negrib maksāt! Kad mājas vecākajam prasi, lai pieslēdz, tad sākas runas, ka lielākā daļa vēl negrib, būs dārgi. Bet sapelējušie dzīvokļi, kas par savu naudu vēlāk jāremontē, slimojošie bērni un pieaugušie, kam jāpērk zāles, darba kavēšana slimības dēļ- tas gan "ir lēti"!

pirms 5 gadiem, 2013.09.29 10:13

xq2

Piekrītu - sodas naudas kaut mazliet disciplinēs nemaksātājus. Vajadzētu vēl skarbāk - līdz pat dzīvokļa atsavināšanai.

pirms 5 gadiem, 2013.09.30 08:21

!

Ja jau Siltumam ir zināmi bagātie nemaksātāji, tad pareizāk būtu soda naudas iekasēt no viņiem. Tagad sanāk, ka tiek sodīti godīgie nemaksātāji (kas tiešām ir nabagi, vai strādājošie nabagi), kas daļu no apkures pilnībā samaksā vasaras mēnešos, jo nevar nomaksāt milzīgos Siltuma rēķinus tieši apkures sezonas laikā.

pirms 5 gadiem, 2013.10.02 10:48

Aizkraukles novadā