Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidros attālinātās nolasīšanas izmaksas 2

Tā kā visi neuzrāda patērētā karstā un aukstā ūdens daudzumu, risinājums varētu būt attālinātās nolasīšanas sistēmas ieviešana visos Aizkraukles daudzdzīvokļu namu dzīvokļos. 

SIA “Aizkraukles siltums” valdes loceklis Aivars Aldermanis Aizkraukles novada domes deputātus informēja par nule veiktajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, kas noteic — lēmumu par to, vai un kādi ūdens mērītāji turpmāk mājā izvietojami, no šīgada 1. oktobra var pieņemt dzīvokļu īpašnieki, taču, ja līdz 2014. gada 30. jūnijam viņi nevienosies, par to varēs lemt dzīvojamās mājas pārvaldnieks. Iedzīvotāji var nolemt, ka pēc mērītāju derīguma termiņa beigām dzīvokļos izvietojami mērītāji ar attālinātās nolasīšanas iespēju. Bet var vienoties arī par parastu mērītāju izvietošanu. Ministru kabineta noteikumi nosaka: pēc tam, kad pašreizējiem ūdens mērītājiem būs pienācis nomaiņas termiņš, jauni būs jāiegādājas par apsaimniekošanas naudu, tāmē izveidojot atsevišķu maksājumu sadaļu, un mērītāji atbilstoši Dzīvokļu īpašuma likumam būs visu dzīvokļu īpašnieku kopīpašums. Arī mērītāju pārbaude un nomaiņa turpmāk būs jānodrošina apsaimniekotājam.  
Noteikumi arī paredz: lai risinātu problēmu, kad dzīvokļu īpašnieki ilgstoši neinformē par ūdens patēriņu, neierīko mērītāju vai nenodrošina tā pārbaudi, ūdens patēriņa starpību mājā, ja tāda būs, sadalīs šādiem dzīvokļiem. Kā rīkosies “Aizkraukles siltums”?

“Starpību šādiem dzīvokļiem aprēķināsim tad, kad māju apsaimniekotāji mums iesniegs datus par dzīvokļos patērētā ūdens daudzumu. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka no šīgada 1. oktobra apsaimniekotājam dzīvokļos mērījumi ir jānolasa katru mēnesi,” skaidro Aivars Aldermanis.

Aizkraukles novada dome nolēma uzdot SIA “Aizkraukles ūdens” valdes loceklei Gudrunai Vectirānei līdz šīgada 1. decembrim noskaidrot orientējošās izmaksas ūdens mērītāju attālinātās nolasīšanas sistēmas ieviešanai.
Rādījumus varētu nolasīt arī māju vecākie, taču viņi bez maksas to nedarīs. Katras mājas iedzīvotāji var nolemt  māju vecākajiem samaksāt par darbu no apsaimniekošanas līdzekļiem. Lai uzlabotu māju vecāko darba kvalitāti un veicinātu individuālo ūdens mērītāju rādījumu regulāru nolasīšanu, dome nolēma uzdot SIA “Lauma A” valdes loceklim Modrim Bitem uzlabot māju iedzīvotāju informēšanu un sapulcēs skaidrot māju vecāko materiālās stimulēšanas nepieciešamību.

Komentāri 2

...

Vai nolasītājiem ir licenzes darījuma veikšanai, tagad saradies visādu firmaču bez nekā...

pirms 5 gadiem, 2013.10.03 12:06

Blusa

Tātad par to mājas vecākais reizi mēnesī apstaigās dzīvokļus viņam būs jāmaksā. Ka tik ne tā. Nebija vēlmes, nav ko būt par mājas vecāko, ja gribējas, tad kaut ko arī dari, nevis tikai uz papīra vecākais.

pirms 5 gadiem, 2013.10.03 14:30

Aizkraukles novadā