Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notāru dienas arī Aizkrauklē 1

Nākamnedēļ, 5. un 6. martā, jau devīto gadu pēc kārtas notiks Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotās Notāru dienas. To laikā Rīgā un visos Latvijas novados notāri iedzīvotājiem sniegs bezmaksas konsultācijas, nodrošinot iespēju ikvienam interesentam saņemt atbildes uz dažādiem juridiska rakstura jautājumiem. Bezmaksas konsultācijas varēs saņemt arī zvērinātas notāres Sandras Loginas birojā Aizkrauklē.


Šogad Notāru dienu laikā īpašu uzmanību pievērsīs tiesiskajai drošībai nereģistrētās un reģistrētās attiecībās. Laulība jeb juridiski noformētas attiecības ir vienīgais veids, kā valsts var garantēt noteiktu aizsardzību ģimenes locekļiem, kas nav asinsradinieki. Tikmēr nereģistrētās attiecībās abi partneri no juridiskā viedokļa ir sveši cilvēki, un savas tiesiskās drošības garantēšanai tiem būtu jāpievērš īpaša uzmanība.


Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča, komentējot dzīvošanu nereģistrētās attiecībās, pauž viedokli, ka nenoformētu attiecību riski īpaši izgaismojas smagās un sarežģītās dzīves situācijās — kādam no kopdzīves partneriem ejot bojā, sastopoties ar nopietnām veselības problēmām, arī attiecību izbeigšanās gadījumā, kad rodas strīdi par uzturlīdzekļu vai kopīga īpašuma sadali.


Loginas kundze ekspresintervijā “Staburagam” atzina, ka Notāru dienās cilvēki interesējas par plašu jautājumu loku, ne tikai to, kas konkrētajā gadā tiek uzskatīts par aktuālāko.


— Esmu ievērojusi, ka ik gadu vecāka gadagājuma cilvēki interesējas par mantošanas kārtību un to, kādi dokumenti jānoformē, — saka Loginas kundze. — Pie mums neveidojas tik garas rindas kā Rīgā un citās lielās pilsētās, taču apmeklētāju ir vairāk nekā ikdienā, tāpēc savu vizīti tomēr labāk iepriekš pieteikt pa` tālruni.


Uzziņa


Bezmaksas konsultācijas būs iespējas saņemt 111 notāru birojos 30 Latvijas pilsētās 5. un 6. martā no pulksten 10 līdz 16.

Komentāri 1

Daiga

Sandras k-dze ir zinoša notārīte :-) Lai viņai pietiek spēka un veselības atbildēt uz mūsu jautājumiem.

pirms 5 gadiem, 2014.02.26 19:34

Aizkraukles novadā