Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nozagto mikroautobusu atrod Salaspilī

Esam saņēmuši priecīgu ziņu — oktobra sākumā Aizkrauklē nozagtais mikroautobuss  VW Multivan atrasts Salaspilī un atdots īpašniekam. Pēc zādzības pagājis nedaudz vairāk kā mēnesis. Par atrasto auto “Staburaga” redakcijai paziņoja tā īpašnieks Artūrs.

Oktobra sākumā rakstījām, ka pie daudzdzīvokļu mājas novietotais auto naktī tika nozagts, lai gan tas bija aprīkots ar signalizāciju. Busiņa kravas nodalījumā atradās galdniecības instrumenti un materiāli, kā arī vannasistabas skapītis, kuru Artūrs bija izgatavojis pēc pasūtījuma. Tā kā buss bija nozagts ar visu skapīti, viņš izgatavoja jaunu.

Artūrs stāsta, ka bija zaudējis cerības atrast auto, domājis, ka tas ir Lietuvā un izjaukts detaļās. Naudu automašīnai viņš bija krājis vairākus gadus, kā arī ņēmis aizņēmumu, ko vajadzēja atmaksāt, lai gan mašīnas vairs nebija. Tādēļ īpaši iepriecināja Ogres kolēģa tālruņa zvans, viņš sacījis — tavs auto ir Salaspilī, pie spēļu zāles “Klondaika”!

Artūrs tūdaļ braucis uz Salaspili un jau pa gabalu pēc koši baltās krāsas, logu stikliem, diskiem, kādas apsardzes kompānijas uzlīmes pazinis savu auto. “Uzlīmi kādreiz piestiprināju bez īpaša nodoma. Tagad domāju, ka pie automašīnas vajadzētu daudzas uzlīmes dažādās vietās, lai mašīna būtu vēl vairāk atpazīstama,” apsver Artūrs.

Priekšējā loga stiklā izvietotā uzlīme par tehnisko apskati gan bija noplēsta. Automašīnai bija piestiprināti Krievijas numuri. Kravas nodalījumā galdniecības instrumentu vairs nebija, bet skapītis bija atstāts. Tā kā sniegs uz auto jumta veidoja kārtīgu kupenu, varēja secināt, ka mašīna tur ilgāku laiku stāvējusi nelietota. “Kādēļ auto nozagts, to mēs varētu uzzināt tikai tad, ja rastos iespēja pajautāt pašiem auto aizdzinējiem,” teic Artūrs. “Iespējams, viņi nevarēja īstenot savus nodomus. Aicinu cilvēkus pievērst uzmanību automašīnām, kas netiek ilgi lietotas un apsnieg ar biezu sniega kārtu — var izrādīties, ka tās ir meklēšanā.”

Pēc auto atrašanas Artūrs tūdaļ piezvanīja policijai, ieradās tās pārstāvji un diezgan ilgi veica visas procesuālās darbības. Salonā tika atrasti Artūra dokumenti, nebija sabojāts vai pārveidots VIN numurs jeb rakstzīmju kombinācija, kas identificē konkrēto transportlīdzekli ar unikālu numuru.  Pārliecinājušies, ka tā ir Artūra automašīna, policijas darbinieki uzrak­stīja lēmumu par lietiskā pierādījuma — automašīnas — atdošanu tās īpašniekam.

Pēc notikušā Artūrs savu auto novieto apsargātā diennakts maksas stāvvietā, jo tā ir drošāk, nevajag uztraukties, kas ar auto varētu notikt. “Stāvvietas īpašnieks bija ļoti atsaucīgs, atļāva stāvvietā bez maksas atstāt auto, kamēr nomainu sabojātās slēdzenes. Tagad auto ir aprīkots ar vēl modernāku signalizācijas sistēmu,” stāsta Artūrs.

Aizkraukles novadā