Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagarināts sprieduma sagatavošanas laiks Aizkraukles prokurores Bebres-Kondrātes prasībā pret prokuratūru

Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā pagarināts sprieduma sagatavošanas laiks Aizkraukles prokurores Diānas Bebres-Kondrātes prasībā pret prokuratūru par viņas atlaišanu, aģentūru LETA informēja tiesu nama kancelejas vadītāja Linda Lindere.

Lai arī iepriekš ziņots, ka spriedums būs gatavs jau janvārī, tiesa sprieduma sastādīšanas laikā esot konstatējusi, ka tā sastādīšanai nepieciešams ilgāks termiņš.

Ar Administratīvās rajona tiesas rezolūciju noteikts, ka spriedums administratīvajā lietā būs pieejams tiesas kancelejā 9.martā.

Kā ziņots, par nevainojamas reputācijas trūkumu atlaistā Aizkraukles prokurore Bebre-Kondrāte sākusi tiesāties ar prokuratūru, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Aizkraukles prokurore 2015.gada pavasarī bija iesaistīta autoavārijā, atteicās no alkohola testa, kas tiek pielīdzināts braukšanai dzērumā, un turklāt vēl uzvedās rupji. Prokurores auto braucis pa pretējo joslu un ietriecies stāvošā mašīnā. Pēc cietušo stāstītā, automašīnā bijis arī Valsts policijas darbinieks Andris Kondrāts. Abi uzvedušies rupji, draudējuši sasistā auto vadītājai un viņas nepilngadīgajai meitai, gaisā bijis jūtams alkohola smārds.

Prokuroru atestācijas komisija kolēģei piemēroja bargāko sodu - atlaišanu, tomēr lietā iestājās noilgums un Bebre-Kondrāte atgriezās prokurores amatā. Pēc tam ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers izdeva pavēli par viņas atlaišanu, jo likums prokuroriem prasa nevainojamu reputāciju, taču Bebre-Kondrāte atlaišanu apstrīdējusi tiesā un prasa segt mantiskos zaudējumus.

Bebrei-Kondrātei izdevies izvairīties, ka viņai nelabvēlīgais prokuratūras lēmums stājas spēkā, jo viņa pusgadu paņēma slimības lapu, tad devās dekrēta un bērna kopšanas atvaļinājumā. Disciplinārsodu var piemērot divu gadu laikā.

Bebre-Kondrāte nesaņēma arī administratīvo sodu, lai gan par atteikšanos no alkohola testa draud arests līdz 15 diennaktīm, 1400 eiro naudas sods un tiek atņemtas autovadītāja tiesības uz četriem gadiem.

Paralēli Bebre-Kondrāte augustā pieteikusies kārtot zvērināta advokāta eksāmenu, tomēr sliktās reputācijas dēļ tam nav pielaista.


Aizkraukles novadā