Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par SIA "Aizkraukles ūdens" pakalpojumiem no 1. jūnija jāmaksā vairāk 1

No šī gada 1. jūnija SIA „Aizkraukles ūdens” klientiem maksa par kubikmetra dzeramā ūdens sagatavošanu un piegādi, kā arī par izmantotā ūdens novadīšanu uz attīrīšanas iekārtām un tā attīrīšanu kopā būs jāmaksā 2,17 eiro un PVN (1,10 eiro par kubikmetru aukstā ūdens un 1,07 eiro – par kanalizācijas pakalpojumiem). Tādu tarifu apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

Pašlaik fiziskajām personām jāmaksā 92 centi par kubikmetru aukstā ūdens un 81 cents par kubikmetru kanalizācijas un 21% PVN.

Apstiprinātais tarifu projekts paredz vienotu tarifu gan fiziskām, gan juridiskām personām.

Iepriekšējais tarifs ir apstiprināts 2008. gadā. SIA „Aizkraukles ūdens” Regulatorā ar iesniegumu izskatīt un apstiprināt jaunu tarifu projektu vērsās 2014. gada oktobrī. Iesniegtais tarifu projekts paredzēja 1,19 eiro par kubikmetru ūdens  un 1,11 eiro par kubikmetru kanalizācijas.

Regulators 2014. gada 14. novembrī Aizkraukles kultūras namā organizēja sabiedriskās apspriešanas sanāksmi, uz kuru bija ieradušies tikai daži iedzīvotāji.

Regulators, izvērtējot tarifu izmaksu pamatojumu, lūdza iesniegt papildu skaidrojumus un izmaksas pamatojošus dokumentus, tādēļ SIA „Aizkraukles ūdens” Regulatoram iesniedza precizētu tarifu projektu. Iesniegtie tarifu projekta precizējumi samazināja sākotnēji iesniegto ūdensapgādes pakalpojumu tarifu par 0,09 eiro, kanalizācijas pakalpojumu tarifu - par 0,04 eiro.

Ūdenspiegādes pakalpojumu tarifa projektā no kopējām izmaksām (bez peļņas) 13% veido pamatlīdzekļu nolietojums, 50% - personāla izmaksas, 31% - pārējās saimnieciskās darbības izmaksas, 4% - nodokļi, 2% - kredīta procentu maksājumi. Rentabilitāti tarifu projektā komersants iekļāvis 7% apmērā.

Savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektā no kopējām izmaksām (bez peļņas) 12% veido pamatlīdzekļu nolietojums, 47% - personāla izmaksas, 38% - pārējās saimnieciskās darbības izmaksas, 1% - nodokļi un 2% - kredīta procentu maksājumi. Rentabilitāti tarifu projektā komersants iekļāvis 7% apmērā.

Par visiem ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem var uzzināt Tarifu kartē Regulatora mājaslapā www.sprk.gov.lv.

Komentāri 1

Aizkraukles novadā