Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasniegta piektā Plūmes piemiņas stipendija Aizkraukles nākotnei 4

Gadskārtējā labdarības koncerta laikā, no kura visi ienākumi tika ziedoti Viļņa Plūmes piemiņas stipendijai, tika paziņots šī gada stipendijas saņēmējs. Tā ir Aizkraukles novada ģimnāzijas topošā absolvente Jolanta Graudone, kura savu nākotni saista ar telekomunikācijām un e-biznesu. Koncertā piedalījās populārais dziedātājs Gacho, koris "De Cantare", Baumaņu ģimenes kapela un P.Barisona Aizkraukles mūzikas skolas koklētāju ansamblis.

Godinot bijušā Aizkraukles mēra devumu pilsētas attīstībā, koncerta dienā risinājās arī zīmējumu konkursa “Mana nākotnes Aizkraukle” noslēguma izstāde un labāko darbu autoru godināšana. Visi ieņēmumi no koncerta biļešu pārdošanas 496 eiro apmērā, kā arī koncerta laikā savāktie ziedojumi 79,06 eiro nonāks piemiņas stipendijas fondā.

Jaunākā stipendijas saņēmēja Jolanta Graudone ar izcilām sekmēm (vidējā atzīme 9.4) drīzumā absolvēs Aizkraukles novada ģimnāziju, kur tiek raksturota kā ļoti daudzpusīga un mērķtiecīga jauniete, kura vienmēr aktīvi iesaistās skolas dzīvē. Viņas aizraušanās ir mūzika, dejošana tautisko deju kolektīvā un brīvprātīgais darbs. Jolanta ar apzinīgu darbu ir sasniegusi augstus rezultātus gan mācībās, gan olimpiādēs, tajā skaitā 1. vietu starpnovadu latviešu valodas un literatūras, kā arī ekonomikas olimpiādēs.

Arī šogad stipendiātu izraudzījās V.Plūmes piemiņas stipendijas padome, kurā darbojas visu Aizkraukles vidējās izglītības mācību iestāžu pārstāvji, sociālā dienesta un domes darbinieki, kā arī Plūmju ģimenes pārstāvis. Stipendiāts tiek izvēlēts no kandidātiem, kuri izturējuši stingro Vītola fonda atlases sietu. Stipendija tiek piešķirta talantīgākajiem Aizkraukles jauniešiem, kuri spēj iegūt valsts budžeta apmaksātās studiju vietas, taču nepieciešams finansiāls atbalsts uzturēšanās izdevumiem, lai studijas vispār būtu iespējamas.

Vairāk par stipendiju stipendija.plume.lv.

Komentāri 4

okupants

" V.Plūmes piemiņas stipendijas padome, kurā darbojas visu Aizkraukles vidējās izglītības mācību iestāžu pārstāvji, sociālā dienesta un domes darbinieki, kā arī Plūmju ģimenes pārstāvis. Stipendiāts tiek izvēlēts no kandidātiem, kuri izturējuši stingro Vītola fonda atlases sietu. Stipendija tiek piešķirta talantīgākajiem Aizkraukles jauniešiem." - Bleņas, pretendēntu atlasē notika TIKAI vienas skolas ietvaros. Tāpēc pareizāk būtu pievienot klāt ierakstu pār to kā meitene ir nevis talantīgāka Aizkrauklē, bet talantīgāka ANĢ. Jo pilsētā ir kā minimums 3 bērni ar labāko videjo balli un labākiem sasņegumiem olimpiādes. Bet pār galvēno iemeslu vistīcimāk kļūva dejošana tautisko deju kolektīvā. Kā arī būtu jāuzprasa kāpēc viņiem, ar Krievas kundzes lēmumu, vispār neatļava pretendēt.

pirms 4 gadiem, 2015.06.06 20:24

Piektā V.Plūmes stipendiāte

Labdien, OKUPANTS!
Es atļaušos nepiekrist Jūsu teiktajam. Iesaku ieiet vitolufonds.lv un apskatīt kritērijus šīs stipendijas iegūšanai un vēlreiz pamatīgi izlasīt rakstu. Stipendijai iesniegt pieteikumu var jebkurš skolēns visā Latvijā vītolu fondam. Tikai pēc Rīgas atlases tiek nosūtīts cilvēku saraksts Plūmes stipendijai, kas varētu viņus interesēt. Ieteiktu arī aplūkot, kādam mērķim tas viss ir domāts un kādiem jauniešiem. Te nemeklē augstāko vidējo atzīmi vai vairāk vietas olimpiādes. Un man žēl, ka Jūsu slavētie bērni ir bijuši tik kūtri un pat nav pacentušies iesniegt dokumentus. Nākošreiz pieskatiet viņus.
Es uzskatu, ka šī ir lieliska ideja ar cēlu mērķi, tāpēc neļaušu kādam celt neslavu.

J.G.

pirms 4 gadiem, 2015.06.09 17:12

manisauclohs

Saprotams, ka ir iegūts daudz un ka pašai naudiņu tik daudz nebūs jātēr, taču provocēt gan labāk nevajadzētu. Ieguvi - ieguvi, bet tikai nevajadzētu sevi tik ļoti pavērst pret gaismu. Labāk būtu pastāstījusi, kā tu savu augsto vērtējumu nopelnīji. Vai viss bija tik godīgi? Vai gadījumā nebija tā ka lielākoties uz pārbaudes darbiem rakstīji špikerīšus tādējādi "pelnot" savas izcilās atzīmes? Cilvēki runā un šis tiešām bija interesants gadījums. Paldies.

pirms 4 gadiem, 2015.06.27 14:23

bikina

Ticu, ka Aizkrauklē un arī plašākā reģionā ir vairāki jaunieši, kas būtu pelnījuši stipendiju. Cienījamais "okupant", paldies Dievam, ka ne Tev tas gods spriest kam V. Plūmes piemiņas stipendija tiek piešķirta. Tas ir apsveicami, ka skolniece spēj apvienot mācības ar dažādām ārpus stundas nodarbībām. Nav jau tā, ka šis ir vienīgais atbalsta veids. Ja jau Tevis "minētie" trīs skolēni ir ar labākām sekmēm, tad jau viņiem nebūs problēmu tikt budžeta vietās jebkurā augstskolā.

pirms 4 gadiem, 2015.06.15 16:07

Aizkraukles novadā