Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība pirks “Dakstiņu” 1

Aizkraukles novada dome nolēma no SIA “Klinta—T” maksātnespējas procesa administratores par 500 latiem nopirkt nekustamo īpašumu “Dakstiņš” — zemesgabalu Aizkraukles pagastā 933 kvadrātmetru platībā.

Ar 2011. gada 5. oktobra Aizkraukles rajona tiesas spriedumu ir izsludināts SIA “Klinta—T” maksātnespējas process. Tā laikā izsolēs nav izdevies pārdot nekustamo īpašumu “Dakstiņš”, kas ir līdzās Aizkraukles dzelzceļa stacijai. Kādreiz tur bija  neliela SIA “Klinta—T” kafejnīca, bet dabā ēkas vairs nav. Izsolē pašvaldība “Dakstiņu” varēja nopirkt apmēram par 1500 latiem, tomēr tas šķita par dārgu.

Šīgada augustā kreditoru sapulcē nolēma zemesgabalu pārdot bez izsoles par brīvo cenu, kas nav mazāka par 500 latiem, un piedāvāja pašvaldībai to iegādāties.

Likums “Par pašvaldībām” noteic, ka pašvaldības funkcija ir gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu, izbūvējot ielas, ceļus un laukumus. Daudzi aizkrauklieši un tuvējo pašvaldību iedzīvotāji brauc uz darbu Ogrē, Rīgā un citviet, viņu skaits pieaug, taču pietrūkst vietas automašīnu novietošanai, un ziemā sniega dēļ vietas ir vēl mazāk. Atstāto vieglo transportlīdzekļu dēļ satiksmes autobusu vadītājiem kļūst arvien grūtāk iebraukt pieturā pie dzelzceļa stacijas. Iedzīvotāji  pašvaldībā ir vērsušies ar lūgumu autostāvvietu paplašināt.

Septembrī novada attīstības komisijas sēdē ierosināts plānot stāvlaukuma izveidi pie dzelzceļa stacijas. Tur būtu vajadzīga arī velosipēdu novietne, jo citur strādājošie līdz stacijai brauc arī ar velosipēdu. Autostāvvietu izveide pie dzelzceļa stacijas ir iekļauta arī deputātu priekšvēlēšanu programmās. 

Iespējams, laukumu ar šķembu segumu varētu izveidot jau šogad, bet nākamgad to noasfaltēt.

Komentāri 1

Puaro.

Vismaz kāds pareizs lēmums ir beidzot pieņemts! Tikai neaizmirstiet topošajā stāvlaukumā atkal kādu kapu kopiņu izveidot! Kā nu bez tās?

pirms 6 gadiem, 2013.10.01 12:30

Aizkraukles novadā