Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Pēdas” dejotāji sacensībās “Greizais kompass” izcīna 10. vietu 30 kolektīvu konkurencē

Ogrē norisinājās tautas deju ansambļa “Dardedze” ikgadējais orientēšanās sacensības deju kolektīviem “Greizais kompass”, kuru rīkoja jau devīto reizi. Šogad vienojošā devīze — “Mēs no laukiem” — pulcināja daudzus Latvijā pazīstamus tautas deju kolektīvus — horeogrāfu Jāņa Ērgļa vadīto TDA “Teiksma” un Jāņa Purviņa “Līgo”, Rīgas Tehniskās universitātes TDA “Vektors” un citus kolektīvus.

Sacensības katru gadu norisinās oktobrī — tā ir lieliska iespēja kolektīviem saliedēties pēc vasaras atpūtas, kā arī labāk iepazīties ar jaunajiem dejotājiem. Turklāt tā ir iespēja pavadīt aktīvu dienu svaigā gaisā un izbaudīt krāšņo Latvijas rudeni. Šāds pasākums saliedē tautas deju kolektīvus un veido draudzīgas attiecības kolektīvu starpā. To pierāda šogad sacensībām pieteikušos rekordlielais komandu skaits — 30 deju kolektīvi!

Aizkraukles pagasta kultūras nama deju kolektīvs “Pēda” pirmo reizi pieņēma izaicinājumu pārbaudīt kolektīva dalībnieku orientēšanās, sadarbības un domāšanas spējas ne tikai uz deju grīdas, bet arī citā vidē — svešā pilsētā. Pasākums bija pārbaudījums dejotāju fiziskajām spējām, darbam komandā, prasmei tikt galā ar dažādiem atjautības un veiklības uzdevumiem. Aizkraukles dejotājiem veicās ļoti labi, jo vairākos kontrolpunktos uzdevumus viņi veica pārdomāti un precīzi.

Kolektīva puiši ar īstu aizrautību konstruēja braucošu mašīnas modeli no organizatoru sagatavotajiem materiāliem. Kā izrādījās, uzdevums nebija no vieglajiem, jo laikapstākļu dēļ daži materiāli samirka. Savukārt lielisku darbu komandā aizkrauklieši pierādīja uzdevumā, kurā kolektīva dalībniekiem bija jānostājas uz bluķīšiem un katram, izlozējot krāsu, jāpārvietojas uz konkrētās krāsas bluķīti, nenokāpjot no tā. Uzdevumu sarežģīja tas, ka vienam no komandas biedriem aizsēja acis, un citi dalībnieki centās precīzi pateikt, uz kuru bluķīti  pārkāpt. Ja kāds pārkāpa neprecīzi, uzdevums bija jāsāk no sākuma. Tikai tad, kad katrs komandas dalībnieks atradās uz savas krāsas bluķīša, uzdevums tika ieskaitīts.

Pēc sacensībām “Greizā kompasa” organizētāji bija sarūpējuši siltas pusdienas, lai dalībnieki atgūtu spēkus turpmākajam vakara cēlienam un rezultātu paziņošanai.

Vakars ar groziņiem un dejām turpinājās Rīgas sporta manēžā. Ap pusnakti tika paziņoti rezultāti — prieks liels un neviltots, jo 30 komandu konkurencē Aizkraukles kolektīvs godam izcīnīja augsto 10. vietu!


Aizkraukles novadā