Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Pēdas” festivālu vasara turpinās!

Deju kolektīva “Pēda” dejotāji savā 30. jubilejas sezonā ir nodejojuši divus jubilejas koncertus, ir patiesi laimīgi un iz­-
baudījuši divas īpašas dāvanas — uzaicinājumus uz festivāliem Horvātijā un Portugālē. Dejotājus un Aizkraukles apkārtnes apvienoto starptautisko mūziķu apvienību Horvātijā uzņēma ilggadēji draugi un paziņas, kuri arī šoreiz tika apburti latviešu tautas dejas mākslā, lai tiktos arī turpmāk.
Portugāle kopš 2004. gada viesošanās Madeirā dejotājiem bija kā sapņu zeme — izaicinājums nelielam skaitam dejotāju aizraut, aizkustināt, pārsteigt gan skatītājus, gan citus dejotājus. Lai popularizētu Latvijas vārdu pasaulē, no 2. līdz 12. augustam dejotāji kopā ar īpaši šim braucienam radīto mūziķu grupu “LAPS” uz skatuves un meistarklasēs tikās ar vairākiem deju kolektīviem no Portugāles, deju grupu no Meksikas “Grupo Folklorico ENSE”, Serbijas “Bratstvo” un Brazīlijas “Invernada Adulta CCN Sentinela do Rio Grande”, ar kuru dejotājiem tika izveidots kontakts, lai, iespējams, tuvākā vai tālākā nākotnē deju kolektīva “Pēda” dejotāji dotos uz Dienvidameriku vai Ziemeļ­ameriku, vai arī vēlreiz, tāpat kā pirms vairākiem gadiem, iepriecinātu dejas mākslas cienītājus Suboticā, Serbijā. Festivāla galvenos organizatorus no Gulpilharesas (Portugāle) vēl pirms dejotāju snieguma iepazīšanas aizrāva Aizkraukles daba — pilsēta pie upes, noskaņa. Pārliecību par Latviju latviešiem apliecināja arī dejotāju sniegums un meistarība. Pēc organizatoru teiktā, apbrīnojama ir arī Aizkraukles atrašanās vietas Latvijas kartē līdzība ar Porto reģionu Gulpilharesu. Festivāla “Gaia Folk” (Festival Internacional de Folclore de Gulpilhares) organizatori dejotājiem sniedza iespēju piedalīties koncertos vēl divos festivālos — “Festas do senhor do calvario” un “XXXVII Festival de Folclore Rancho Regional de Guifoes”, kā arī vairot labestību, sirsnību un pozitīvās emocijas, ar savu sniegumu dejā iepriecinot un aizkustinot pansionāta iemītniekus. Šis koncerts sildīja pašu dejotāju sirdis un neatstāja vienaldzīgus pansionāta dar­biniekus. Papildus koncertiem dejotāji devās vairākos gājienos, ar dziesmām un dejām paužot neizsīkstošu enerģiju, dzīvesprieku un latviskumu.
Iespaidiem pilni, bagātināti un uzlādēti pēc pāris nedēļām sāksim savu 31. sezonu, lai turpinātu iepriecināt skatītājus Latvijā un gatavotos nākamajiem festivāliem.

Aizkraukles novadā