Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedzīs parādu no “DGS Mājas”

Rīgā reģistrētā SIA “DGS Mājas” nav laikus samaksājusi nekustamā īpašuma nodokli par bijušo īpašumu Aizkrauklē, Gaismas ielā 14b — 2505 latus un 507 latus lielu nokavējuma naudu.

Pagājušā gada rudenī pēc SIA  “DGS Mājas” iesnieguma pašvaldība pagarināja nodokļa parāda samaksas termiņu, apstiprinot maksājumu grafiku. Taču firma to nepildīja un no 2831 latu lielā nekustamā īpašuma nodokļa parāda samaksāja tikai 200 latu. Lai gan pašvaldība brīdināja samaksāt parādu labprātīgi, tas nav izdarīts, tādēļ Aizkraukles novada dome nolēma bezstrīdus kārtībā no SIA “DGS Mājas” piedzīt 3013 latu, piedziņu vēršot pret parādnieka naudas līdzekļiem un tam piederošo kustamo un nekustamo mantu.

Pēc “Lursoft” datiem, firma nodarbojas ar nekustamo īpašumu pirkšanu, pārdošanu, izīrēšanu, pārvaldīšanu, un tās valdes priekšsēdē­tāja ir Ingūna Pankratenko. 2012. gada oktobrī žurnāls “Ir” rakstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkaroša­nas biroja bijušā priekšnieka Normunda Vilnīša sievas Ingūnas Pankratenko uzņēmumam “DGS Mājas” krīzes laikā bija radušās finanšu grūtības un tam izdevās panākt 0,44 miljonus latu kredīta dzēšanu “Swedbank”. Aizkraukles rajona tiesas spriedumā bija rakstīts, ka uzņēmuma parādsaistības sasniedza 1,5 miljonus latu, bet 2010. gada janvārī saistībām par 1,4 miljoniem latu sākās izpildes termiņš. Uzņēmums nespēja laikus veikt maksājumus kreditoriem, tāpēc pieteicās ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesam. Viens no lielākajiem “DGS Mājas” kreditoriem bija “Swedbank”, kuram par labu bija ieķīlāti 87% uzņēmuma aktīvu 1,2 miljonu latu vērtībā. Banka toreiz piekrita “DGS Mājas” ārpustiesas tiesiskās aizsardzības plānam.

Aizkraukles novadā