Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piepildīs sapni studēt medicīnu

Aizkraukles novada ģimnāzijas absolvente Līva Poriete šogad septembrī dosies uz Rīgu, lai sāktu studijas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātē. Līva stāsta par saviem studiju nodomiem un to, cik liela nozīme nākotnes sapņu īstenošanā ir tieši skolotājiem.

— Tev skolā bija izcili sasniegumi — tu mācību gadu noslēdzi kā labākā ģimnāzijā. Kā tev tas izdevās?
— Man nekad nav bijis mērķis būt labākajai klasē vai skolā, es vienkārši vienmēr visu gribēju izdarīt, cik labi vien iespējams. Liela daļa sasniegumu nebūtu iespējami bez Aizkraukles pilsētas sākumskolas un ģimnāzijas skolotājiem, kuri visus šos gadus ir ieguldījuši ļoti daudz laika un enerģijas, lai man būtu iespēja pilnībā īstenot savu potenciālu. Viņu sniegtās zināšanas un atbalsts mani ir mudinājis tiekties uz savu sapni — saistīt dzīvi ar medicīnu.
— Kādēļ tāda izvēle — medicīna?
— Es vēlos palīdzēt cilvēkiem. Man vienmēr ir interesējusi cilvēka anatomija un fizioloģija, tādi mācību priekšmeti, kas ļauj izprast medicīnu. Pirmos studiju gadus man būs jāstudē vispārējā medicīna, pēc tam domāšu par specializāciju.
— Tev finansiālu atbalstu studiju laikā sniegs Viļņa Plūmes piemiņas stipendija. Vai tas ir ieguvums tavai ikdienas dzīvei?
— Tas pavisam noteikti būs liels atbalsts, es domāju, ka no šīs naudiņas es varēšu samaksāt gan par kopmītnēm, gan par transportu.
— Vai biji pārsteigta par piešķirto stipendiju?
— Jā, noteikti! Man bija labas atzīmes, bet nedomāju, ka esmu labāka par citiem. Katrā ziņā biju ļoti patīkami pārsteigta un esmu pateicīga visiem stipendijas fonda veidotājiem un ziedotājiem, jo bez viņu finansiālā atbalsta es nevarētu piepildīt savu sapni studēt Rīgā.
— Ko dari brīvajā laikā un vai domā ko iesākt paralēli studijām?
— Es dziedāju korī, un man patīk nodarboties ar sportu. Skatīšos, kādas ir iespējas Rīgā, ceru, ka izdosies rast laiku arī maniem vaļaspriekiem.
— Ar kādām domām gaidi studiju sākumu?
— Ir neliels satraukums un neziņa, kā būs. Zinu, ka studijas būs saspringtas, tā ka jāstrādā būs daudz. Edgars Prozorovskis (Plūmes stipendijas saņēmējs 2012. gadā — red.), kurš arī studē medicīnu Stradiņos, jau nedaudz pastāstīja man par studijām un solīja arī atbalstīt to laikā. Patīkami, ka iepriekšējie stipendijas saņēmēji var palīdzēt ar padomu.
— Ko novēli tiem, kuri vēl tikai sāks mācības vidusskolā un sapņo par studijām nākotnē?
— Galvenais ir studēt to, kas tiešām interesē un patīk. Nevajag sekot citiem vai izvēlēties to, kas varbūt tobrīd ir populāri.
(Vairāk par Plūmes piemiņas stipendiju Aizkrauklei var uzzināt www.draugiem.lv/stipendija.)

Aizkraukles novadā