Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņu HES hidroagregātus atjaunos Krievijas uzņēmums 8

Pļaviņu hidroelektrostacijā paredzēta vērienīga pirmā un trešā hidroagregāta rekonstrukcija, kas izmaksās 28,19 miljonu eiro. Šie hidroagregāti darbojas kopš to iedarbināšanas, spēkstaciju atklājot.


Daugavas hidroelektrostaciju kaskādes tehniskais direktors Dzintars Ostaņēvičs stāsta, ka konkursā par tiesībām veikt rekonstrukciju uzvarējis Krievijas uzņēmums “Power Machines”, kuram ir liela pieredze šādos darbos. Turklāt kaimiņzemes uzņēmuma piedāvājums bijis lētākais.


— Šiem hidroagregātiem 2002./2003. gadā veikts paplašinātais atjaunošanas remonti, kura laikā abiem hidroagregātiem demontēja un rūpnīcā atjaunoja vadaparāta lāpstas, sametināja metālā radušās plaisas, atjaunoja ģeometriskos izmērus. Tāpat rūpnīcā pārizolēja rotora polus. Vecos darbratus nomainīja pret savlaik no citiem hidroagregātiem izņemtiem darbratiem, kuriem bija novērsti metālā radušies defekti, — skaidro Ostaņēviča kungs. — Šoreiz abiem hidroagregātiem ierīkos jaunus darbratus, remontēs betonu sūccaurules zonā, ierīkos jaunas vadaparāta lāpstas, pilnībā mainīs statorus, rotoriem atkal no jauna izolēs polus, veiks citu nepieciešamo palīgiekārtu nomaiņu un remontu. Pēc rekonstrukcijas hidroagregāti spēs dot 90 megavatu jaudu, līdzšinējo 82 megavatu vietā.


Spēkstacijā 1. hidroagregāta demontāža sāksies 2015. gada 19. maijā. Līdz tam uzņēmējiem jāizgatavo hidroagregāta hidrauliskais modelis un jāveic tā pārbaude, kas apliecinās projektētā darba rata parametrus, kā arī jāizgatavo jaunās iekārtas, kuras ierīkos spēkstacijā. Nodošana ekspluatācijā paredzēta 2016. gada marta beigās. Savukārt pēc pavasara paliem sāks 3. hidroagregāta demontāžu.


Šajā vasarā paredzēts Pļaviņu HES pārgāznes dzelzsbetona virsmas remonts, Pļaviņu HES kreisā krasta balsta un lejasfbjefā kreisā krasta atbalsta sienas betona virsmu remonts. Tāpat plānots remontēt 330 kV transformatoru TN5, vairākas citas tehnoloģiskās iekārtas.

Komentāri 8

dfdf

diez kas nav ja krievi aiztiks musejo hesu. vel kada jauka diena dambis aizies pa pieskari :(

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 12:23

ņinka

Nu galīgi glups!!

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 19:51

jons

Viss ir skaisti, bet vai transporta kustība uz pretējo krastu netiks traucēta un pat slēgta?

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 12:25

F.Zušmans

Vajadzētu iespītēties un nedot krieviem atjaunot agregātus, lai viņi badā mirst. Tas nekas, ja HES izjuks, toties mēs jo,majo viņiem parādīsiem.

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 18:38

sdfg

Krievs bada nenomirs,bet mes gan bez krieva paniksim.

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 19:56

G.

Jau mirst badā...aizbrauc uz Pleskavas apgabalu, paskaties kā tur ir. Tad jau mūsu Letgale ir Monako!

pirms 5 gadiem, 2014.04.09 12:19

gramatika - visiem

Kur jūs rakstīt mācījāties? Šausmas un kauns!

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 22:01

G.Calkolomidze

Kāda te nozīme gramatikai, ja jādomā, kā varētu krieviem iespītēt? Laikam tomēr nevajadzētu dot krieviem remontēt Hesu. Tas nekas, ja HES izjuks. Mēs kaut kā izturēsim, bet krievi gan izputēs, ja nedabūs remontēt šo mūsu Hesu.

pirms 5 gadiem, 2014.04.08 13:51

Aizkraukles novadā