Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priesteri spēlē futbolu

Aizkrauklē notikušo Latvijas jauniešu dienu laikā vienā no darba grupām bija iespēja Aizkraukles stadionā uzspēlēt  futbolu ar priesteriem un Rīgas Teoloģijas institūta semināristiem.

“Priesteri ne tikai kalpo baznīcā, bet ir arī fiziski aktīvi un sporto,” stāsta priesteris Pēteris Skudra. “Pats spēlēju Aizkraukles futbola čempionātā Aizkraukles komandas sastāvā. Semināristi regulāri spēlē futbolu kopā ar Lietuvas semināristiem.”

Priesteru un semināristu komanda sacentās ar organizatoru un dalībnieku komandām. Pirmajā mačā priesteri organizatoru komandu uzvarēja ar 7:2, bet pēc tam,   pārvarējuši bijību pret priesteriem, organizatori un dalībnieki sāka izrādīt sīvāku pretestību, un cīņa izvērtās daudz līdzvērtīgāka.

Spēļu starplaikos Aizkraukles stadionā notika arī roku laušanās sacensības. Brīvprātīgais Kaspars Šulcs (Kuldīga, Rīga) vairākas minūtes lauzās ar Jauniešu dienu dalībnieku Rafaēlu Matiišinu (Gulbene). Kaspars vienbrīd paziņoja, ka viņam jau kļūst garlaicīgi, gaidot cīņas iznākumu. Rafaēls bija spiests padoties, jo roku sarāva krampis. Rafaēls pastāstīja, ka ikdienā apmeklē svaru zāli. Savukārt Kaspars teic, ka ikdienā īpaši netrenējas.       

“Sports, fiziskās aktivitātes ir iekļautas visās jauniešu dienās,” stāsta Pēteris Skudra.

Par to varēja pārliecināties arī aizkrauklieši, piemēram, svētdienas rītā Jauniešu dienas dalībnieki un organizatori visi kopā pie pilsētas kultūras nama mūzikas pavadījumā rīta vingrošanā nodejoja Latvijas Jauniešu dienu deju. Arī vēlāk kultūras namā lekciju starplaikos jaunieši ar aizrautību ļāvās dejas ritmiem.

Aizkraukles novadā