Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pusaudži izsit Aizkraukles pagasta kultūras nama jumta stiklus

Sestdien, 13. jūlijā, izsisti Aizkraukles pagasta kultūras nama jumta stikli. Valsts policijas pārstāve Arlita Dolgā informē, ka aizturēti divi 2004. gadā dzimuši pusaudži. 

Aizkraukles pagasta kultūras nams ir celts 1988. gadā un atklāts 1989. gadā kā kolhoza “Aizkraukle” kultūras nams. 2009. gadā tas ir apvienots ar Aizkraukles novada kultūras namu. Ēka ir savdabīga ar tās konstrukciju, tajā skaitā ar jumta stikloto daļu, caur kuru krīt gaisma. Jumta stiklotā daļa sabojāta apmēram 10 kvadrātmetru platībā. No stikla konstrukcijas apakšējās daļas līdz grīdai ir kādi seši metri. 

Pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Juris Kovaļevskis informē, ka sestdien ap astoņiem vakarā apkopēja tīrījusi telpas, kad atskanējis liels blīkšķis. Uz jumta bijuši divi pusaudži. Viņa izsaukusi Valsts policiju, kas operatīvi ieradusies. Bijuši arī aculiecinieki, kas tobrīd pastaigājušies pa pagasta estrādi, un kopīgiem spēkiem pusaudži notverti notikuma vietā. Pēc sākotnējās informācijas, pusaudži bija atbraukuši ar velosipēdiem no Aizkraukles pilsētas un pa ugunsdzēsības kāpnēm uzrāpušies uz jumta. “Šādi gadījumi, kad kāds uzrāpjas uz jumta, bijuši arī iepriekš, tādēļ kāpņu apakšējo daļu bijām noņēmuši, līdz kāpnēm atstājot apmēram divus metrus. Uztaisījām pārnēsājamās kāpnes ar āķiem un tās piekarinājām, ja bija jātiek uz jumta, lai, piemēram, notīrītu lapas,” stāsta Juris Kovaļevskis. “Kā pusaudži tika uz jumta, pagaidām nav zināms.
”Lai lietus nelītu telpā, kur ir izvietotas Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijas “Padomju gadi”  automašīnas, bojātās vietas aizklātas ar polikarbonāta materiālu. Zaudējumi vēl tiks aprēķināti. 

Aizkraukles novadā