Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Resurss, kurā jāiegulda jau tagad

Latvijas Pašvaldību savienības rīkotajā konferencē tikās pašvaldību jaunatnes lietu speciālisti un organizatori darbā ar jaunatni no visas valsts. Viņu vidū bija arī Silvija Brīgere no Aizkraukles un Ināra Upeniece no Pļaviņām.
Konferences galvenais uzdevums bija izveidot koordinējošu jaunatnes atbalsta tīklu. Izveidota arī jaunatnes lietu atbalsta tīkla koordinatoru grupa, kurā no Aizkraukles reģiona darbosies Ināra Upeniece.

— Vērtīgi bija satikt un uzklausīt kolēģus no citiem novadiem, kuri dalījās savā pieredzē. Ik pa laikam jāsanāk kopā, lai aktualizētu kādu problēmu, jo jaunieši ir resurss, kurā jāiegulda tagad, lai rezultāts būtu nākotnē, — sacīja Silvija Brīgere.

Līdz šim jaunatnes lietu speciālisti sadarbojās galvenokārt ar Izglītības un zinātnes ministriju. Tagad šajā darbā iesaistīsies arī Latvijas Pašvaldību savienība. Tās padomniece bērnu, jaunatnes un ģimenes jautājumos Ināra Dundure paredzējusi apmeklēt pašvaldības, lai izzinātu, kā tur notiek darbs ar jauniešiem.

Tā kā Latvijā aktuāls ir jauniešu bezdarbs, konferencē daudz runāja arī par to, kā veicināt uzņēmējdarbību un nodarbinātību tieši jaunatnes vidū.

Aizkraukles novadā