Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgā apskatāma aizkraukliešu Ingūnas Skujas un Melisas Bradenas darbu izstāde

Līdz 4. novembrim Rīgā, galerijā “Bastejs”, apskatāma aizkraukliešu Ingūnas Skujas un Melisas Bradenas darbu izstāde “Medūzas smiekli”.

“Galerija ir Vecrīgā, tuvu stacijai un katram pieejama bez maksas. Mēs gadu strādājām, lai sagatavotos šai izstādei,” stāsta Ingūna Skuja.

Kādēļ izstādei izvēlēts nosaukums “Medūzas smiekli”? Par to abas autores raksta izstādes anotācijā: “Medūza simbolizē vīrieša bailes no sievietes. Freids rakstīja, ka bailes no medūzas ir galējais kastrācijas kompleksa cēlonis. Nogrieztā medūzas galva tāpat kā Svētā Georga nogalinātais pūķis kļuva par spēka triumfu attēlojošiem globālo patriarhālo sistēmu aizsargājošiem simboliem. Mūsu smiekli ir vēl senāki par mūsu smadzeņu garozu. Tie uzburbuļo mūsu mugurkaulā un uzzied virs smadzeņu stumbra, kas ir mūsu mežonīgāko fizioloģijas dārzu dzīvības koks. Nekontrolējami smiekli ir spēks, kas sašķoba civilizēto ķermeni un gāž racionālo domāšanu. Smiekli ir revolucionāri, jo tas ir unikāls miesisks izvirdums, kas vienmēr kaut ko nozīmē atšķirībā no šķaudīšanas vai purkšķināšanas. Medūzas smiekli ir vēl neuzrakstīta stāsta sastāvdaļa; tie nevar tikt pieradināti vai pakļauti, jo tie ir mūžīgi. Medūzas smiekli ir metafora transformācijai, kas atklāj smieklu kā atbrīvošanās stratēģijas spēku, pieļaujot jaunus, kultūru mainošus, domāšanas veidus.”

Aizkraukles novadā