Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacensībās “Brašais ugunsdzēsējs” piedalās arī aizkrauklieši

Jelgavā, Lielupes labajā krastā pretī Jelgavas pilij, notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes un Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkotās sacensības ugunsdzēsības sportā “Brašais ugunsdzēsējs”. Tajās piedalījās arī Aizkraukles daļas un Jaunjelgavas posteņa glābēji.

Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle informē, ka pavisam startēja 38 komandas: jauniešu, sieviešu, brīvprātīgo un 16 profesionālo ugunsdzēsēju komandas, arī vairākas no Lietuvas. Visiem bija tikai viena disciplīna ar laika kontroli — izvēršanās no motorsūkņa: dalībnieki sacentās šļūteņu izvilkšanā, savienošanā, motorsūkņa darbināšanā, ūdens padošanā pa šļūtenēm no ūdenstilpnes un mērķu piepildīšanā ar ūdeni.

Aizkraukles komandu pārstāvēja Artūrs Ciematnieks, Ainārs Mičulis, Aigars Savickis, Raitis Lavrinaitis no Aizkraukles daļas un Arturs Grikpēdis, Viktors Valainis un Lauris Gulbis no Jaunjelgavas posteņa. Sieviešu un jauniešu komandu sacensības tiesāt palīdzēja Guntars Laukazīle un Jaunjelgavas posteņa komandieris Mihails Maškovs.


“Šoreiz mums nepaveicās, nesanāca, kā gribējām, tādēļ 16 profesionālo komandu konkurencē palikām 13. vietā,” stāsta Guntars Laukazīle.

No sacensībām brīvajā brīdī dalībnieki centās pārspēt Lietuvas rekordu, pārbaudot, cik cilvēku ietilpst ugunsdzēsēju automašīnā. Lietuvā automašīnā sakāpa nepilns simts cilvēku, bet Jelgavā rekords ir pārspēts vairāk nekā divas reizes — automašīnā, kā arī uz jumta izvietojās 236 cilvēki.


Jau otro gadu pēc kārtas, pirmajā grupā, kurā startēja 16 VUGD struktūrvienību komandas, pirmo vietu izcīnīja Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas komanda, savukārt otro vietu ieguva VUGD Valmieras daļas komanda un trešo Rīgas reģiona pārvaldes 4.daļas komanda.


Otrajā grupā savā starpā sacentās brīvprātīgo ugunsdzēsības organizāciju komandas un pirmo vietu ieguva Jaunpils brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, otro vietu izcīnīja Tērvetes brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda, savukārt trešo – Zantes pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda.


Sieviešu konkurencē sacentās sešas komandas un šajā grupā pirmo vietu ieguva Rīgas reģiona pārvaldes sieviešu komanda, otro vietu – sieviešu komanda no Šauļiem un trešo vietu izcīnīja VUGD centrālā aparāta sieviešu komanda.


Sīvā konkurencē pirmo vietu jauniešu grupā ieguva jaunieši no Alsungas, otro jaunieši no Rīgas 33.vidusskolas, bet trešo – Kuldīgas jaunieši.


Sacensības “Brašais ugunsdzēsējs” Jelgavā norisinājās no 1998. līdz 2008. gadam. 2014. gada rudenī sacensību rīkošanas tradīcija tika atjaunota, un šogad tās notika jau 12. reizi.


Līgas Ciematnieces foto

Aizkraukles novadā