Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk gatavoties Lielajai talkai 1

Lielā talka (LT) šogad norisināsies 26. aprīlī, šogad aktualizējot ūdeņu tēmu — “Tīra Baltijas jūra sākas katra vannasistabā”. Šajā dienā visi aicināti piedalīties apkārtējās vides sakopšanā un labiekārtošanā. LT vadmotīvs ir nemainīgs: “Tīra Latvija sākas tavā galvā!”.

Kā ik gadu, arī šoreiz LT piedalīsies visi Aizkraukles reģiona novadi, lielākoties konkrētas sakopšanas vietas vēl nav apzinātas. Sākot no 11. marta, LT mājaslapā www.talkas.lv īpaši izveidotā kartē varēs precīzi norādīt zināmās piesārņotās vietas. Ikvienam būs iespēja papildināt šo karti ar paša atrastajām piesārņotajām vietām.

Aizkraukles novada pašvaldības LT koordinatore Silvija Brīgere teic, ka konkrētas talkošanas vietas vēl nav noteiktas, tuvākajā laikā to plānots apspriest. “Droši vien sakopsim vietas ūdeņu tuvumā,” saka koordinatore. “Noteikti tāpat kā pērn aicināsim Aizkraukles veikalu pārstāvjus sakopt to apkārtni. Pilsētu jau uzposuši pagaidu darbos nodarbinātie strādnieki.”

“Šopavasar no pilsētas teritorijas kopšanas plānojam “pārmesties” uz mežu, jo pēc “simtlatnieku” veikuma pilsēta ir tīra,” stāsta Vanda Censone, Jaunjelgavas novada LT koordinatore. “Sakopsim tuvējo piepilsētas mežu, dažviet atkritumu ir tik daudz, ka pēc tiem jābrauc ar traktoru.”

Pagājušajā gadā pirmo reizi rīkoja konkursu LT koordinatoriem. Tajā piedalījās un ceturto vietu ieguva Aizkraukles novada pašvaldības LT koordinatore Silvija Brīgere. No Aizkraukles reģiona šogad konkursam saņemti pieteikumi no Jaunjelgavas un Kokneses novada pašvaldības. Kopumā konkursam saņemti 37 pieteikumi — “Staburagu” informēja Andra Miklucāne, LT Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve. Tāpat kā pērn, arī šogad balvas ir vilinošas, piemēram, pirmās vietas ieguvējs saņems dāvanu karti 3000 eiro vērtībā ceļojumam uz paša izvēlētu galamērķi neierobežotam cilvēku skaitam, otrajai vietai — ceļojums par 2000 eiro, trešajai — par 1000 eiro.

Komentāri 1

Sieviete

Interesanti, kas visu piemēslo, droši vien no citas pasaules?

pirms 5 gadiem, 2014.03.08 07:45

Aizkraukles novadā