Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seminārā Milānā runā par krūts vēzi

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” Aiz­kraukles nodaļas vadītāja Sarmīte Lauberte un Daugavpils nodaļas vadītāja Tatjana Petlaha no 14. līdz 16. novembrim piedalījās organizācijas “Eiropa Donna” rīkotajā seminārā Itālijas pilsētā Milānā. Viņas vienīgās pārstāvēja gan Latviju, gan pārējās Baltijas valstis.

“Organizācijā “Eiropa Donna” ir 46 valstis, tajā skaitā arī Baltijas valstis,” stāsta Sarmīte Lauberte. “Seminārā piedalījās 27 valstu pārstāvji, no katras dalībvalsts varēja pieteikties divi dalībnieki. Šim apmācību semināram mūs kā delegātes izvirzīja Gunita Berķe — “Europa Donna Latvija” nacionālā pārstāve. Seminārs norisinājās angļu valodā, un tajā medicīnas speciālisti stāstīja par krūts vēža profilaksi, diagnosticēšanu un ārstēšanu, par riska faktoriem, iedzimtības nozīmi, izmeklējumiem, par Eiropas pieredzi krūts vēža skrīninga un diagnostikas kvalitātes nodrošināšanai, vairāk uzzinājām arī par organizācijas “Eiropa Donna” darbību. Praktiskajās nodarbībās mācījāmies, kā uzrunāt sievietes, kā viņas pārliecināt pārbaudīt savu veselību, kā popularizēt mūsu biedrības rīkotos pasākumus. Tas bija ļoti vērtīgs seminārs, saņēmām arī izdales materiālus. Tikāmies ar lieliskiem cilvēkiem no dažādām valstīm, kuri ir aktīvi iesaistījušies krūts vēža slimnieku interešu aizstāvībā, dalījāmies sava darba pieredzē. Organizācijai “Eiropa Donna” ir jau 20 gadu pieredze, bet biedrībai “Dzīvības koks” šogad aprit 10 gadu.”

Latvijā krūts vēža Eiropas organizācijas Latvijas atzara “Europa Donna Latvia” darbība līdz šim ir notikusi ciešā sadarbībā ar onkoloģisko pacientu atbalsta biedrību “Dzīvības koks”. Vairāk par tās darbību var uzzināt mājaslapā http://www.europadonna.org un mājaslapā www.europadonna.lv.

Aizkraukles novadā