Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septembrī Aizkrauklē notiks jauniešu dienas

No 18. līdz  20. septembrim Aizkrauklē notiks kristīgs pasākums — Latvijas Jauniešu dienas. Galvenās organizatoriskās rūpes ir uzņēmies Vidzemes katoļu jauniešu centrs un tā vadītāja bijusī koknesiete Gunta Ziemele.

Tradīcija iesākās Romā
Jauniešu dienu tradīciju uzsāka pāvests Jānis Pāvils II 1983. gadā Romā, kur bija sapulcējušies ap 100 000 jauniešu. Kopš tā laika Jauniešu dienas regulāri notiek katrā valstī reģionālā un nacionālā līmenī, bet Pasaules mērogā tās vienu reizi notiek Eiropā, otru — citā kontinentā. Parasti uz tām pulcējas 2 — 3 miljoni jauniešu. Nākamās Pasaules Jauniešu dienas notiks 2016. gada jūlijā Krakovā. Taču šogad visā pasaulē tiek rīkotas Nacionālās Jauniešu dienas, kas ir kā sagatavošanās posms Pasaules Jauniešu dienām Polijā.

Latvijā notiks piekto reizi
Latvijā Nacionālās Jauniešu dienas noritēs jau 5. reizi. Katrreiz tās notiek citā pilsētā. Paredzēts, ka Aizkrauklē tās pulcēs aptuveni 1000 jauniešu no visas Latvijas un, iespējams, arī no tuvākajām valstīm. Organizatoriskos pasākumus, kuros mūs atbalsta Aizkraukles pašvaldība, jau esam apsprieduši ar Aizkraukles novada domes priekšsēdētāju Leonu Līdumu, kultūras nama direktori Antu Teivāni, ģimnāzijas direktoru Aldi Labinski un Aizkraukles luterāņu baznīcas mācītāju  Ainaru Spriņģi.

Būs dažādas darba grupas
Jaunieši varēs piedalīties kultūras izpratni veicinošās darba grupās: kurlmēmo valodas, mūzikas un mākslas terapijas, pantomīmas, Latvijas kristianizācijas vēstures grupā,  kā arī starpkonfesiju diskusijas, pareizticīgo lūgšanu kreļļu izgatavošanas darbnīcā,  būs arī ārzemju un Latvijas viesu koncerti. Pasākumu apmeklētāji viens otru labāk iepazīs, līdz ar to   tiks veicināta jauniešu aktivitāte, sadraudzība un sadarbība, atgriežoties savās pilsētās un draudzēs.

Logo ietver trīs daļas
Jauniešu dienu logo ietver trīs daļas — sirdi, kompasu un trīs krāsu salikumu. Sirds ir cilvēka būtības kodols. Pāvests Francisks raksta: „Lai saprastu to, kā svētība nāk no sirdsšķīstības, ir jāapzinās, ka ebreju domāšanā sirds ir cilvēka emociju, domu un nolūku centrs.” Kompass ir virziens uz Dievu. Tā kā Bībele mums māca, ka Dievs neskatās uz izskatu, bet uz sirdi, varam teikt, ka ar sirdi mēs redzam Dievu. Sirds ir tā, kas norāda uz Dievu un ļauj atpazīt Viņa gribu mūsu dzīvēs. Reizē sirds ir arī kā dārgakmens. Tā ir daudzšķautņaina. Latvijas Jauniešu dienas pulcē vienkopus jauniešus no dažādiem Latvijas reģioniem ar atšķirīgām interesēm, talantiem un pieredzēm, kopā veidojot Latvijas bagātību.

Logo violetā krāsa sirdī simbolizē karaliskumu, Ķēniņa bērnu identitātes apziņu; zaļā krāsa -  jaunību un dzīvību, kas uzvar nāvi, bet sudrabs – patiesību un skaistumu, kas attīstās, ļaujot Dievam mūs šķīstīt.

Var pieteikties
Ikviens, sākot no 16 gadu vecuma, aicināts aizpildīt tiešsaistes anketu un kļūt par Latvijas jauniešu dienu brīvprātīgo vai organizatoru. Ir divi veidi, kā palīdzēt — kā organizatoram vai kā brīvprātīgajam.

Jauniešu dienu organizators iesaistās Jauniešu dienu komitejas darbībā, aktīvi apmeklē plānošanas un lūgšanu tikšanās un darbojas kādā no organizācijas sfērām — tehniskā, saimnieciskā, mākslas, komunikācijas, informācijas, finanšu.

Jauniešu dienu brīvprātīgais var būt ikviens, kurš jūt aicinājumu kalpot un palīdzēt dažādos praktiskos un organizatoriskos jautājumos Jauniešu dienu laikā Aizkrauklē.

Tiešsaistes anketa, lai pieteiktos jauniešu dienu organizatoru un brīvprātīgo kalpojumam: http://goo.gl/forms/TFP3cnHZ9n
Tiešsaistes anketa dalībnieku reģistrācijai: http://goo.gl/forms/b3rDDsB7N9

Meklē sponsorus
Lai pasākumu īstenotu, meklējam arī sponsorus un atbalstītājus. Līdzekļi nepieciešami, lai nodrošinātu audio, video, gaismas tehnikas īri, maltītes, pasākuma noformējumu, reklāmu, ārzemju un Latvijas viesu uzņemšanu. Aicinām ikvienu, kam iespēja, atbalstīt pasākumu gan finansiāli, gan ziedojot konkrētus produktus (pārtika, audumi, sveces; utt).
Rekvizīti ziedojumiem:
Nodibinājums "Vidzemes katoļu jauniešu centrs"
Reģ. Nr. 40008172046
Jurid. adrese: Mazā Pils iela 2a, Rīga, LV-1050
konts LV05UNLA0050016682724

Konfesija nav svarīga
Var piedalīties jebkurš interesents. Pasākuma dalības maksa līdz 15. augustam ir 15 eiro, pēc 15. augusta 20 eiro, pasākuma dienā nereģistrētiem dalībniekiem — 25 eiro. Neskaidrību vai jebkādu citu praktisku/ informatīvu jautājumu gadījumā aicinām kontaktēties ar mums, rakstot uz e-pastu: jauniesudienas2015@gmail.com, vai zvanot pa tālruni 29966227.


Aizkraukles novadā