Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Silda brīvības ugunskuri 1

Šogad aprit 23 gadi kopš 1991. gada janvārī Rīgā Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm. Pagājušajā un šajā nedēļā visā Latvijā, arī vairākos pagastos Aizkraukles pusē, deg atmiņu ugunskuri. Ļaudis ap tiem pulcējas, lai atcerētos barikāžu laiku un cilvēkus, kuri devās pretī nezināmajam, bija gatavi riskēt ar savu dzīvī­bu.

Aizkraukles vēstures un māk­slas muzeja dārzā “Kalna Ziedos” vakar ap ugunskuru pulcējās aiz­krauklieši, atceroties ziemu pirms 23 gadiem. Katram savs stāsts par piedzīvoto, izjūtām, satraukumu un neziņu, kas tad valdīja, tomēr visi ir vienisprātis, ka visgrūtāk tolaik bija tuviniekiem, kuri palika mājās. Bija liels informācijas bads, neviens īsti nezināja, kas Rīgā notiek, jo pēc iepriekšējo dienu asiņainajiem notikumiem Lietuvā arī Rīgā varēja piedzīvot to pašu. Aiz­krauk­lieši atcerējās, kā organizēja transportu, kādas ēkas apsargāja, kur nakšņoja, atcerējās cilvēku sapratni, draudzīgumu un lielo kopības izjūtu, kādu mūsdienās grūti iedomāties. Katrs pretimnācējs un pie ugunskura sēdošais toreiz bijis tikpat kā ģimenes loceklis. Vai bija bail, dodoties uz Rīgu? Aizkrauklieši teic, ka nē, jo ticība un pārliecība par to, ko viņi dara, bijusi stiprāka.

Komentāri 1

Juris.

Lai dzīvo neatkarīgā Latvijas valsts!!! Paldies tiem, kas tur bija un varonīgi pretojās, nesalūza, kā arī atceramies tos, kas ziedoja dzīvības, lai Latvija mūžam dzīvotu brīva un stipra.

pirms 5 gadiem, 2014.01.22 10:19

Aizkraukles novadā