Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni mācās vārīt putru

Oktobris jau tradicionāli ir kļuvis par Putras mēnesi. Aiz­kraukles novadā aktīvi “putro” vairākas mācību iestādes dažādās vecuma grupās: Aizkraukles pilsētas sākumskola, novada ģimnāzija,  1. vidusskola un pagasta sākumskola.


“Putras programmā 2015” piedalās vairāk nekā 300 izglītības iestāžu no dažādiem Latvijas reģi­oniem. Jau trešo rudeni skolās notiek putras stundas, putras pagatavošanas meistarklases un dažādas citas par graudaugiem izglītojošas aktivitātes, turklāt aktīvākās skolas saņem “Herkulesa” putras dāva­nas. Putras programmas iniciators ir “Rīgas Dzirnavnieks” sadarbībā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru  un Slimību profilakses un kontroles centru. Tās mērķis ir popularizēt putras kā mūsdienīgu ēdienu un radīt jaunas tās ēšanas tradīcijas. Graudaugi ir viena no nozīmīgākajām produktu grupām, tāpēc ļoti svarīgi, lai bērni un viņu vecāki mainītu savus ikdienas paradumus un daudz biežāk ēstu graudaugu ēdienus, it īpaši veselīgās putras.

Līdz 8. novembrim skolās notiek Putras programma, kurā bērni piedalās Putras stundās un #PUTRINGS čempionātā, kas šogad veltīts putras mutvārdu mantojuma popularizēšanai un mūsdienu valodas bagātināšanai ar sakāmvārdiem par putrām. Kurš gan nezina folklorizējušos izteicienus “vāries kā putras katls”, “baigā putra galvā”, “nestreb karstu putru” un “it kā putru nebūtu ēdis!” Jaunus sakāmvārdus ikviens var ievietot sociālajos tīklos ar tēmturi #Putrings.

Putras programmā skolu ēdnīcas Putras mēneša laikā cienā bērnus ar veselīgām putrām, kā arī speciālisti skolēniem stāsta par graudaugu pamatīpašībām un to, kāpēc nepieciešams tos iekļaut ikkatra skolēna ēdienkartē.

Aizkraukles novadā