Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolniece aicina Aizkraukles novada pašvaldību uzlabot satiksmes drošību

Šodien Aizkraukles novada domes finanšu komitejas sēdē Aizkraukles novada ģimnāzijas 11. klases audzēkne Angelina Ovčiņnikova prezentēja zinātniski pētniecisko darbu “Gājēju drošība Aizkraukles 1. vidusskolas apkārtnē”.

Angelina izpētījusi, ka skolēni uz skolu dodas pa četriem ceļiem, un darba izstrādes laikā noteiktā laikā regulāri skaitīja skolēnus, kuri izmanto konkrēto ceļu. Darbā iekļauts arī filmēts materiāls ar ātri braucošām automašīnām, lai gan dzīvojamajā zonā nedrīkst braukt ātrāk par 20 kilometriem stundā. Viņa secinājusi, ka skolēniem nokļūt skolā nav droši un aicināja pašvaldības amatpersona uzlabot drošību, kamēr nav noticis nelaimes gadījums. 

Pašvaldības izpilddirektors Einārs Zēbergs un novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums atzina, ka, uzceļot piebūvi un uz 1. vidusskolu pārceļot pilsētas sākumskolas audzēkņus, satiksmes intensitāte pēc dažiem gadiem palielināsies, tādēļ par drošības uzlabošanu jādomā jau tagad. Pašvaldības pārstāvji pateicās Angelinai par pētījumu un solīja satiksmes drošību uzlabot, vismaz vienā vietā netālu no skolas ierīkojot gājēju pāreju.

Aizkraukles novadā