Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spītējot grūtībām, jaunieši tur solījumu noskriet 202 kilometrus labdarībai 2

Svētdien, 17.maijā, trīspadsmit Aizkraukles jaunieši ar saukli “Skrienu par Aizkraukles nākotni!” uz krekliņiem noskrēja 203 kilometrus Rīgas maratonā, par vienu vairāk nekā solīts, tādējādi pateicoties Viļņa Plūmes piemiņas stipendijas ziedotājiem un aicinot citus pielikt savu artavu īpaši veidotā vietnē www.ziedot.lv/6791. Ziedot varēs vēl nedēļu.
 
Neraugoties uz to, ka diviem komandas dalībniekiem dalību maratonā liedza veselības problēmas, pārējie, palielinot savu veicamo distanci, spēja nodrošināt, ka tiek turēts ziedotājiem dotais solījums — noskrieti 203 kilometri plānoto 202 vietā, trasē kopsumā pavadod 19 stundas un trīs minūtes.  Vairumam komandas dalībnieku noskrietā distance bija garākā jebkad veiktā — patiess izaicinājums labdarības vārdā.
 
Aukstajā un lietainajā dienā astoņi no 13 skrējējiem veica pusmaratona distanci (21,097 km), divi skrēja 10 kilometrus un vēl trīs devās 5 kilometru trasē. Visātrāk pusmaratonu pieveica Jānis Pēteris Zālītis, 5 kilometrus visātrāk noskrēja Jūlija Šapolovska, savukārt Sergejs Trokmanis ar ļoti augstvērtīgu rezultātu (38:26) bija ne tikai ātrākais 10 kilometru skrējējs stipendijas komandā, bet arī ieņēma 21.vietu kopvērtējumā un bija ceturtais labākais savā vecuma grupā.
 
Vēl īpašāku šo skrējienu padarīja ziedotāju aktivitāte un ar to augstā atbildība pret  viņiem. Līdz maratona sākumam bija saziedoti 1719 eiro  (tajā skaitā 220 no ārzemēm) no iecerētajiem 2020, kas simboliski būtu 10 eiro par katru noskrieto kilometru un dotu iespēju nozīmīgi papildināt Viļņa Plūmes stipendijas fondu. Lai mērķi sasniegtu, vēl nedēļu būs pieejama ziedošanas lapa portālā ziedot.lv, kurā ikvienam ir iespēja ar karti vai internetbanku ērti atvēlēt jebkāda izmēra artavu jauniešu atbalstam.
 
“Patiesi apbrīnoju šos jauniešus par viņu uzņēmību, īstenojot Latvijas mērogā unikālu aktivitāti un pie mums iedzīvinot pasaulē labi pazīstamu tradīciju vākt ziedojumus ar sportisku mērķu palīdzību. Aicinu ikvienu papildināt V.Plūmes piemiņas stipendijas fondu, lai pateiktos aktīvajiem jauniešiem,” mudina Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.
 
Fotogrāfijas, kā arī plašāka informācija par komandu un atbalstīšanas iespējām pieejama www.stipendija.plume.lv.

Labdarības skrējiens bija iespējams, pateicoties nozīmīgam Aizkraukles novada domes, laikraksta “Staburags”, reklāmas aģentūras “Triple Bounce” atbalstam un maratona organizatoriem, kuri nodrošināja bezmaksas dalību skrējienā.


Komentāri 2

Susurs

Kā tā nabaga meitenīte skrēja, vai tajās kurpēs uz papēža?

pirms 4 gadiem, 2015.05.18 22:00

maris

Foto tapis pirms pusmaratona distances, kurā devās 8 skrējēji; pārējie startēja vēlāk un uz kopfoto brīdi vēl nav sporta tērpā

pirms 4 gadiem, 2015.05.18 23:23

Aizkraukles novadā