Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sporta dienā met “picas”

Jaunā mācību gada ieskaņā Aizkraukles stadionā notika jaunveidotās Aizkraukles novada vidusskolas sporta diena, kurā piedalījās 5. — 12. klašu audzēkņi.

Novada ģimnāzijā sporta diena pēdējos gadus bijusi tradicionāla, bet novada vidusskolas audzēkņiem tā notika pirmo reizi.

Stadionā deviņās vietās jeb stacijās katrai klasei vajadzēja tikai piecas minūtes veikt kādu konkrētu uzdevumu. Skolēni sacentās, kurai klasei piecās minūtēs izdosies paveikt vairāk. Piemēram, kuras klases audzēkņi, ik pēc laika mainoties, visvairāk picu jeb lidojošo šķīvīšu sametīs picu rijēja mutē, tas bija viens no interesantākajiem uzdevumiem. Tiesneši stāsta, ka dienas rekords bijis 35 picas piecās minūtēs. 

Īpaša izturība un veiklība bija vajadzīga vingrinājumā ar lecamauklu — tiesneši fiksēja katra skolēna lēcienu skaitu līdz auklas sapīšanās brīdim.  Dažs spēja veikt tikai divus, četrus, sešus lēcienus, cits divdesmit un vairāk, bet rekords esot bijis 187 lēcieni bez apstājas. Kopvērtējumā tiesneši saskaitīja katras klases lēcienu summu.

Ik pēc piecām minūtēm klases mainījās, līdz bija izietas visas deviņas stacijas.

Pirmklasnieki sporta dienas laikā iepazinās ar skolu, savukārt 2. — 4. klases skolēni devās pārgājienā.

Aizkraukles novadā