Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” Novadu diena Aizkrauklē

Šonedēļ, no 15. līdz 19. jūlijam, Latvijā norisinās Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. Šogad festivāls Latvijā notiek jau desmito reizi, un tā tēma ir “Mantojums”.

Vakar bija festivāla Novadu diena, un pasākumi notika arī Aizkrauklē  —  muzejā “Kalna Ziedos” izskanēja koncerts “Spēka dziesmas svētozolam”, uz brīvdabas skatuves Daugavas krastā pie kultūras nama — koncerts “Ciema kukulis” un citi.

Atklājot Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” Novadu dienu Aizkraukles vēstures un mākslas muzeja kompleksā “Kalna Ziedos”, Aizkraukles pilsētas kultūras nama vadītāja Anta Teivāne sacīja, ka viens no Aizkraukles mantojumiem ir svētozols, “Kalna Ziedu” upurozols, kas no Daugavas krasta pārvietots uz muzeja kompleksu.

“Ozolam ir vairāk nekā 500 gadu, un savā garajā mūžā tas noteikti daudzkārt uzklausījis cilvēku lūgšanas, tā pakājē ir iets rotaļās un dziedātas dziesmas, ko vēlamies arī turpināt,” aicināja muzeja vadītāja Dzintra Cepure.

Aizkraukles muzejā vakar viesojās folkloras kopas “Medainis”, “Zirņi” un “Strops” no Saldus, “Virza” no Brocēniem, “Rikava” no Rikavas, “Pērlis” no Druvienas, “Kūrava” no Kuldīgas, “Vilcenes” no Rīgas, “Talaka” no Baltkrievijas, deju kolektīvs no Kiškunhalašas (Ungārija), kā arī viesu kolektīvi no Igaunijas un Lietuvas.


Aizkraukles novadā