Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Starptautiskajā Ūdens dienā Aizkraukles pilsētas sākumskolā notiek “EKO skolas” pasākums

Starptautiskajā Ūdens dienā, 22. martā, Aizkraukles pilsētas sākumskolā notika “EKO skolas” pasākums.

Tā organizētāja skolotāja Gunita Egle uzsvēra, ka šāda diena Latvijā notiek jau divdesmito reizi. Mūsu visu mērķis ir ”dzīvot zaļi’’, tāpēc par apkārtējo dabu jārūpējas, lai tā netraucēti pastāvētu. Šī diena nepieciešama, lai pievērstu uzmanību, liktu domāt.

Pasaulē dzīvo astoņi miljardi cilvēku. Katram būtu nepieciešams dienā izdzert divus litrus ūdens, un tas būtu 16 miljardu litru dienā... Cik gadā? Vai, netaupot ūdens resursus, daba var saražot tik daudz? Daudzās pasaules vietās jau tagad ūdens ir zelta vērtībā.

Skolotāja Gunita Egle 3.— 4. klašu skolēniem pastāstīja faktus par šo ūdeni, aicināja to taupīt, parādīja video par drošību uz ūdeņiem un eksperimentu.

Notika klašu komandu sacensības, kurās vajadzēja izdomāt komandas nosaukumu, moto, veikt ar ūdeni saistītus uzdevumus.

Aizkraukles novada pašvaldības attīstības speciāliste Ilona Kāgane stāstīja par padarīto, par Aizkraukles novada attīstības plāniem nākotnē. Katra klase saņēma novada tūrisma kartes un bukletu par dabas parka ”Daugavas ieleja” apskates  objektiem. Tie aicina izstaigāt ceļus un taciņas, uzņemt klusuma un tāluma vitamīnus senajā pilskalnā, palaist acis ganīties pļavās, ļauties upīšu un avotiņu valdzinājumam gravās, pavērt senās baznīcas durvis, ieklausīties teikās un leģendās.

Leposimies ar mūsu novada skaistajām, vēsturiskajām un sakoptajām vietām, rādīsim tās viesiem! Un galvenais — būsim atbildīgi par dabas resursiem.

Aizkraukles novadā